banner6

Girdikleri evleri göstermeye başladılar

banner37

Beş kişilik hırsızlık çetesinin Lapta ve Girne bölgesindeki evlerden çaldığı eşyaları satın aldığı tespit edilen 10 kişi hakkında yasal işlem başlatan polis, bu kişileri önceki gün gözaltına aldı ve ileride yargılanmaları için davayı okuyarak serbest bıraktı. Tutuklu bulunan 5 zanlının ise hırsızlık amacıyla girdikleri evleri polise göstermeye başladıkları öğrenildi.

Girdikleri evleri göstermeye başladılar
banner151

Elmas TOKAY

Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Lapta Polis Karakolu ve Cürümleri Önleme Şubesi’nin işbirliği ile 2016 yılında Girne bölgesinde çok sayıda eve girerek hırsızlık yapan çetenin önceki gün yakalanmasının ardından soruşturma derinleşti.

Beş kişilik çetenin Lapta ve Girne bölgesindeki evlerden çaldığı eşyaları satın aldıkları tespit edilen 10 kişi de soruşturma kapsamında gözaltına alındı. ‘Hırsızlık mal kabulü’ suçlamasından ileride yargılanmaları için dava okunarak serbest bırakılan bu 10 kişinin tasarruflarında bulunan çalıntı eşyalara ise polis el koydu.

Polis ekiplerinin bölgede başlattıkları soruşturma devam ederken, tutuklanan zanlıların hangi evlere girdiklerini tek tek polise göstermeye başladıkları öğrenildi.

Polis ekipleri ilk nazarda açılan birçok evi ve bu evlerden çalınan eşyaları, ardından da bu eşyaların kimlere satıldığını zanlıların yönlendirmesiyle tespit etmeye başladı.

Bölgede devam eden soruşturmada dün, evlerden çalınan ve zanlılar tarafından farklı şahıslara satılan televizyonlar ve ziynet eşyaları da polis tarafından tespit edilerek emare olarak alındı.

Bulunan anahtarlar araştırılıyor

Hırsızlık olaylarının baş zanlısı olarak tutuklanan Sedat Ersoy’un evinde bulunan ve bazılarının üzerinde isimler yazılı olan 80’e yakın anahtarla ilgili soruşturma da sürüyor.

İsim yazılı anahtarları tek tek incelemeye alan polis, isimlerin sahiplerini bulmaya çalışıyor, ardından da evlerinin açılıp açılmadığını belirlemek için uğraşıyor.

Polis çağrıda bulundu

Bu arada polis, Girne bölgesinde evinden televizyon çalınan vatandaşların tekrardan Girne Polis Müdürlüğü’ne gelerek yeniden başvuru yapmalarını istedi. Polis, bu sayede tahkikatın daha da hızlanacağına dikkat çekti.

 

 

Güncelleme Tarihi: 22 Aralık 2016, 09:40
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104