banner6

Girne'de döviz bürosu soyuldu

banner37

Girne’de Moonstar isimli döviz bürosuna giren maskeli bir kişi, yaklaşık 3 bin TL değerinde döviz çalarak kaçtı.

Girne'de döviz bürosu soyuldu
banner151

Ceren ÖZBİL

Girne Çarşısı’nda bulunan Moonstar isimli döviz bürosu, henüz kimliği belirlenemeyen bir kişi tarafından soyuldu. Döviz bürosundan yaklaşık 3 bin TL değerinde döviz çalındığı öğrenildi.

Soyguncunun döviz bürosuna, giriş kapısının alt kısmında bulunan camı kırarak girdiği tahmin ediliyor.

Moonstar Döviz Bürosu’nun güvenlik kamerası kayıtlarında tanınmamak için yüzüne maske takmış bir şekilde görülen soyguncunun rahat tavırları dikkat çekti.

Kapıyı kırarak içeri girdiği tahmin edilen soyguncu, güvenlik alarmının devreye girmesine rağmen, dükkan içinde elini kollunu sallaya salaya para aradı ve bulduğu parayı da alıp kayıplara karıştı.

Moonstar Döviz Bürosu sahibi Salim Mertoğlu, olayın dün sabah saat 05.05 sıralarında yaşandığını anlattı.

Mertoğlu, soyguncunun kapıyı kırarak içeri girmesinin ardından alarmın devreye girdiğini ancak sabahın çok erken saatleri olması nedeniyle çarşıda o saatlerde çok fazla insan bulunmadığını ifade etti.

“İşyerime geldiğimde soyguncu kaçmıştı”

Mertoğlu, güvenlik şirketinin kendisini saat 05.25 sularında aradığını ve kendisinin de apar topar işyerine geldiğini belirtti.

İşyerine geldiğinde polis ve güvenlik şirketi yetkililerinin olay yerinde olduğundan söz eden Mertoğlu şu şekilde konuştu:

“İçeriden yaklaşık 3 bin TL değerinde para çaldılar. Ben zaten işyerime geldiğimde polis ve güvenlik şirketi yetkilileri buradaydı. Güvenlik kamerası görüntüleri incelendi. Görüntülerde içeri girenin maskeli bir kişi olduğu görülüyor. Henüz tutuklanan biri yok. Polisin soruşturması devam ediyor.”

 

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2017, 08:28
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110