Girne'de iki kilo uyuşturucu bulundu

banner37

Polis, Girne’de gerçekleştirdiği operasyonda büyük miktarda uyuşturucu ele geçirdi; olayla ilgili 6 kişi gözaltına alındı.

Girne'de iki kilo uyuşturucu bulundu
banner90
banner99

Mehmet KARA

Girne’de Esentepe Balıkçı Barınağı yolu üzerinde, polisin şüpheli gördüğü ve durdurduğu araçtan uyuşturucu çıktı.

Durum üzerine konuyla ilgili soruşturmayı derinleştiren polis, olayla bağlantısı olduğuna inanılan kişilerin evlerinde ve farklı yerlerde arama yaptı.

Soruşturma sonucunda polis yaptığı arama sonucunda, yaklaşık iki kilo hintkeneviri ile bir miktar kokain ele geçirildi. Olayla ilgili, toplam 6 kişi gözaltına alınarak Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı, zanlılar aleyhine 3’er gün tutukluluk emri alındı.

banner134
Önceki gün saat 16.30 sıralarında polisin şüpheli olarak durdurduğu araçta bulunan U.S. (E-24) ve M.M.A.’nın (E-20) tasarruflarında yaklaşık 28 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulundu. Polis, zanlılarla birlikte meseleyle bağlantısı olduğuna inanılan isimlerinin baş harfi K.N.M, C.Y, B.Z, ve E.E olan kişileri gözaltına aldı.

Şüpheli hareketleri dikkat çekti

Öte yandan, dün saat 00.30 sıralarında, bu kez Lefkoşa’nın Osman Paşa Caddesi üzerinde, polis tarafından şüpheli olarak görülen D.N.E.’nin (E-26) üzerinde yapılan aramada, yaklaşık 5 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulundu.

Ayrıca, narkotik polisleri tarafından 26 Ocak günü cezaevinde gerçekleştirilen operasyonda 4 mahkumun bulunduğu koğuşta tespit edilen uyuşturucuyla ilgili başlatılan soruşturmada, olayla bağlantısı olduğu tespit edilen K.T.Ö.’de (E-39) tutuklandı. Her iki olayla ilgili zanlılar hakkında mahkemeden 3’er günlük tutukluluk emri temin edildi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2017, 10:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75