banner6

Girne’deki cinsel saldırı anının kamera görüntüleri inceleniyor

banner37

Girne’de, bir kadının boğazını sıkarak bayılttıktan sonra çantasından paralarını çalmakla suçlanan Alexander Satlaev hakkındaki soruşturması sürüyor

Girne’deki cinsel saldırı anının kamera görüntüleri inceleniyor
banner99

Girne’de, bir kadının boğazını sıkarak bayılttıktan sonra çantasından paralarını çaldığı suçlamasıyla tutuklanan Alexander Satlaev dün yeniden mahkemeye çıkarıldı.


Turist vizesiyle ülkede bulunan zanlının, tutuklu yargılanmasına ve bu amaçla 2 ayı geçmeyecek süreliğine cezaevine gönderilmesine emir verildi.


Mahkemeye bilgi veren polis memuru Adnan Kardeşler, zanlı Alexander Satlaev’in Girne’de meydana gelen ‘Soygun’ ve ‘Ciddi Darp’ meselelerinden methaldar olduğunu söyledi.


Zanlının Rusya’da polis müfettişi olduğu dönemde 4 kadına tecavüz ettiğini, 4 kadına da tecavüz girişiminde bulunduğunu ve mesleğinden istifa ettiğini belirten polis, Girne’de de bir kadının bayıltılarak cinsel saldırıya uğraması olayıyla ilgili zanlının şüpheli görüldüğünü ifade etti.


Polis, cinsel saldırının meydana geldiği bölgeden güvenlik kamerası görüntülerini aldıklarını, zanlının profili ile görüntülerdeki şahsın profilinin analiz edileceğini belirterek görüntülerin uzmanlar tarafından incelenmesi için Türkiye’ye gönderileceğini belirtti.

DNA araştırması yapılıyor


Polis memuru Adnan Kardeşler, zanlının 22 Eylül’de Yaz Gülü Sokak üzerinde bulunan Özen Apartmanı’nın altında, müşteki bir kadının arkasına gizlice geçtiğini ve boğazını sıkmak suretiyle bayılttığını söyledi.


Kardeşler, zanlının daha sonra müştekinin elindeki tuttuğu ve içerisinde 300 TL ile 35 Euro para bulunan çantayı alarak kaçtığını ifade etti. Zanlının kamera görüntülerinden belirlendiğini söyleyen Kardeşler, Kaşgar bölgesinde tespit edilerek tutuklandığını anımsattı. Kardeşler, zanlının Rus vatandaşı olduğunu ve ülkeye 19 Ağustos’ta giriş yaptığının tespit edildiğini söyledi.


Zanlının tutuklanmasının ardından müştekinin Girne Polis Müdürlüğü’ne giderek, zanlıyı 8 kişi içerisinden teşhis ettiğini belirten Kardeşler, olay yerinde bulunan bir deniz havlusu ile müştekiye ait olan çantanın emare olarak alındığını, havlu üzerinde saç kılı bulduklarını ve DNA araştırması için Türkiye’ye gönderdiklerini ifade etti.


Polis, ayrıca Girne’de boğazı sıkılarak bayıltılan bir kadının da cinsel saldırıya uğradığını, zanlının bu olayla bağının olup olmadığının araştırıldığını belirterek zanlının Rusya’da polis müfettişi olduğu dönemde 4 kadına tecavüz ve 4 kadına tecavüz girişiminde bulunduğunu, mesleğinden istifa ettiğini söyledi.


Kardeşler, zanlının Rusya’daki olaylarda kadınlara arkalarından yaklaşıp, boğazından sıkacak bayılttığını, KKTC’de meydana gelen olaylarla benzerlik gösterdiğini ifade etti. Soruşturma amaçlı tutuklu bulunan zanlının gönüllü ifade verip soygun suçunu kabul ettiğini kaydeden Kardeşler, ancak cinsel saldırı suçlamasını kabul etmediğini belirtti.


Cinsel saldırının meydana geldiği bölgeden güvenlik kamerası görüntüleri aldıklarını, zanlının profili ile görüntülerdeki şahsın profilinin analiz edileceğini, görüntülerin uzmanlar tarafından incelenmesi için Türkiye’ye gönderileceğini belirtti. (Kamalı Haber)

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104