Gizli ittifak kurmakla yargılanacaklar

banner37

Güney Kıbrıs’ta yaşayan Nijerya uyruklu bir şahsın yardımıyla kaçak olarak Rum tarafına geçmek isteyen yabancı uyruklu iki kişi teminat duruşmasına çıkarıldı

Gizli ittifak kurmakla  yargılanacaklar
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

   Haspolat Sanayi Bölgesi’nde şüpheli görülerek tutuklanan ve sorgu sırasında Güney Kıbrıs’a kaçak yolla geçmek için Rum tarafında yaşayan Nijerya uyruklu başka biriyle gizli ittifak yaptığı belirlenen A.F.B. ve S.R.M. teminatla serbest bırakıldı.

   Zanlılarla birlikte tutuklanan zanlı İ.O.’nun ise Gizli İttifak suçuyla bağı olmadığı ancak 4 yıldır adada kaçak yaşadığı tespit edilerek, cezaevine gönderildi.

   Lefkoşa Kaza Mahkemesi Yargıcı Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Behrat Mavioğlu, tanık olarak Demirhan Polis Karakolu’nda görevli Polis Memuru Mehmet Bayır’ı dinletti.

   Meseleyle ilgili olguları mahkemeye aktaran Bayır, Haspolat Sanayi Bölgesi’nde 20 Kasım günü saat 18.30 sıralarında aldıkları ihbar üzerine harekete geçtiklerini ve şüpheli bulunan A.F.B. ve S.R.M.’nin yasa dışı yollardan Güney Kıbrıs’a geçmek için gizli ittifak kurduklarının tespit edildiğini söyledi.

   Polis memuru Mehmet Bayır, zanlı İ.O’nun Gizli İttifak suçuyla bağı olmadığı ancak 30 Eylül 2016 tarihinden itibaren yasal statüsü olmadığının tespit edildiğini kaydetti.

   Tahkikatın tamamlandığını belirten Bayır, zanlıların mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

   Yargıç Temay Sağer, zanlılar A.F.B. ve S.R.M.’nın yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, A.F.B’nin 15 bin TL, S.R.M’nin 12 bin 500 TL nakdi teminat yatırması ve haftada üçer gün polise ispat-ı vücutta bulunmaları koşulları ile tutuksuz yargılanmalarına emir verdi.

banner134
   Yargıç Sağer, zanlı İ.O.’nun ise 15 günü aşmamak üzere Merkezi Cezaevi’nde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75