Gizli ittifakla suçlanıyorlar

banner37

Ülkemizde öğrenci statüsünde bulunan yabancı uyruklu 4 kişi ve güneye geçmeleri için onlara yardım eden 3 kişinin tutukluluk süresi 3 gün daha uzatıldı

Gizli ittifakla suçlanıyorlar
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Ercan Havalimanı karşısındaki yarım inşaatta güneye geçmek için buluştukları ileri sürülen zanlılar Hüseyin Erseyis ve Ahmad Nawaz ile yabancı uyruklu 4 üniversite öğrencisinin tutukluluk süresi 3 gün daha uzatıldı.


Polis, olayla bağı olduğu gerekçesiyle zanlı Alkan Canit’i de tutukladı.


“Ağır bir cürüm işlemek kastı ile gizli ittifak” suçlamalarıyla tutuklanan zanlılar Hüseyin Erseyis, Ahmad Nawaz, Alkan Canit, Kıngsley Enow Besone, Madeleıne Jeanne Ebelle Koko, Shella Nakah Penn ve Muhammad Zahid, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.


Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı adına Savcı Fuat Emirtaneoğlu, Demirhan Polis Karakolu’nda görev alan polis memuru Ömer Can’ı dinletti.


Mahkemede mesele ile ilgili yeminli şahadet veren Can, zanlı Hüseyin Erseyis, Ahmad Nawaz, Alkan Canit, Kıngsley Enow Besone, Madeleine Jeanne Ebelle Koko, Shella Nakah Penn ve Muhammad Zahid’in Ağır bir cürüm işlemek kastı ile gizli ittifak suçlarından methaldar olduklarını kaydetti.


banner134
Polis memuru Ömer Can, 1 Eylül’de saat 20.30’da Ercan Havalimanı’nın karşısındaki yarım inşaatta, zanlı Hüseyin Erseyis ve Ahmad Nawaz’ın, KKTC’ye öğrenci statüsünde gelen Kıngsley Enow Besone, Madeleıne Jeanne Ebelle Koko, Shella Nakah Penn ve Muhammad Zahid’le yasa dışı yollardan Güney Kıbrıs’a geçirmek için anlaşıp, Ağır Bir Cürüm İşlemek Kastı ile Gizli İttifak kurdukları gerekçesiyle tutuklandıklarını ileri sürdü.


Can, zanlı Hüseyin Erseyis, Ahmad Nawaz ve Alkan Canit’in gönüllü ifade verdiklerini mahkemeye aktardı.


Polis memuru Can, ifadelerin teyit ve tekzibinin yanı sıra aranan iki şahıs olduğuna vurgu yapıp, zanlıların üç gün tutuklu kalmasını talep etti.


Zanlıların avukatları tutukluluk talebine itiraz etmedi ancak zanlıların aralarında anlaşıp, gizli ittifak kurup, yasal olmayan yoldan güneye geçecekleri iddiasını reddetti.


Yargıç Temay Sağer, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75