banner6

Gök'e, 15 ay İlyas'a, 5 ay

banner37

Lefkoşa’da faaliyet gösteren bir marketi açarak farklı markalarda sigara çalmaktan yargılanan İbrahim Hakan Gök ile Murat İlyas suçlu bulundu ve hapse mahkum edildi

Gök'e, 15 ay İlyas'a, 5 ay
banner150 banner151 banner143

Emine UYSAL

Lefkoşa’da faaliyet gösteren Gülsev Market isimli işyerinin kapısını hasara uğratarak içeri giren, ardından da farklı markalardaki toplam değeri 764 TL olan 65 paket sigarayı çaldıkları tespit edilen İbrahim Hakan Gök 15 ay, Murat İlyas ise 5 ay hapis cezası ile cezalandırıldı.

2009 ile 2015 tarihleri arasında benzer suçlardan yargılanıp hapis cezaları alan ve iki benzeri davası olan İbrahim Hakan Gök, sabıkasız olan suç ortağına göre daha uzun süreli hapis cezası aldı.

Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde, “Dükkan açma”, “Sirkat”, “Kasti hasar” ve “Mülke tecavüz” suçlarıyla itham edilen İbrahim Hakan Gök ile Murat İlyas tüm suçlamaları kabul etti.

Sanıklar, 2 Ekim 2016 tarihinde Lefkoşa’da faaliyet gösteren Gülsev Market isimli işyerinin kapısını 100 TL hasara uğratarak, toplam değeri 764 TL olan muhtelif markalardaki toplam 65 paket sigarayı sirkat etmişti.

Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi Heyeti Başkanı Ömer Güran, Yargıç Gökan Asafoğulları ve Yargıç Meltem Dündar'ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Aliye Özçınar hazır bulundu.

Dava kararını okuyan Gökan Asafoğulları, sanıkları kendi ikrarları, sunulan olgu ve emareler ışığında aleyhine getirilen davalardan suçlu bulup, mahkum ettiklerini açıkladı.

Asafoğulları, Dükkan açma suçunun 7 yıla kadar hapis cezası öngören ciddi, vahim ve ağır suçlardan olduğuna işaret etti.

Yargıç Gökan Asafoğulları, sirkat suçunun hem ciddi hem de artış gösterip, mahkemenin gündemini meşgul eden suçlardan olduğuna değindi.

Kasti hasar ve mülke tecavüz suçlarının da yaygın işlenen suç türlerinden olduğuna vurgu yapan Asafoğulları, “Ekmek kapısı olan dükkanlara zarar verilip, alın terinin sirkat edilmesinin hafife alınacak yanı yok” dedi.

Yargıç Gökan Asafoğulları, sanık Gök’ün parçalanmış bir ailenin çocuğu olduğuna ve üç benzer sabıkasının yanı sıra iki adet dosyasının da dikkate alındığına vurgu yaptı.

Asafoğulları, sanık Murat İlyas’ın sabıkasız olduğuna ve suça katılım oranının az olduğuna değinerek, sanıklar arasında ceza ayrımı yapmayı uygun bulduklarını belirtti.

Asafoğulları, oyçokluğu ile sanık İbrahim Hakan Gök’e 15 ay, Murat İlyas’a ise 5 ay hapis cezası verdiklerini açıkladı.

Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2016, 08:50
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110