Gökhan Takımcılar cezaevine gönderildi

banner37

Gaziköy’de, polis memuru Fahri Toklu’yu defalarca bıçaklayıp ağır yaraladıktan sonra çaldığı araçla Güney Kıbrıs’a kaçan ve aleyhinde 9 ayrı suçtan soruşturma başlatılan Gökhan Takımcılar, teminata bağlandı

Gökhan Takımcılar cezaevine gönderildi
banner99

“SUÇLAMALARI KABUL ETTİ”… Polis, zanlının ek ifade vererek tüm suçlarını kabul ettiğine dikkat çekerek, serbest kalması durumunda yargılanmadan kaçma ihtimalinin bulunduğunu vurguladı. Mahkeme, suçların ciddi bir boyutta olduğunu dile getirerek, zanlının yargılanıncaya dek 3 ayı geçmeyecek süreyle Merkezi Cezaevi’nde hükümsüz tutuklu olarak beklemesine emir verdi.

Ahmet UÇAR


Gaziköy’de, polis memuru Fahri Toklu’yu defalarca bıçaklayıp ağır yaraladıktan sonra çaldığı araçla Güney Kıbrıs’a kaçan ve 15 gün sonra Kırklar’da askeri yasak bölge içinde suçüstü yakalanan zanlı Gökhan Takımcılar, dün teminata bağlandı ve 3 ayı geçmeyecek süreyle hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.


Polis, zanlının ek ifade vererek tüm suçlarını kabul ettiğine dikkat çekerek, serbest kalması durumunda yargılanmadan kaçma ihtimalinin bulunduğunu vurguladı.


Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü teminat duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru Ömer Can, zanlı Gökhan Takımcılar’ın “Katle teşebbüs”, “Ağır yaralama”, “Soygun”, “Kasti hasar”, “Ciddi darp”, “Polisi darp ve görevinden men etmek”, “Sirkat, “Sahtekarlıkla para temini”, “Birinci derecede askeri yasak bölgeyi ihlal etmek” ve “Kanunsuz uyuşturucu madde ithal ve tasarrufu” suçlarından methaldar olduğunu söyledi.


Can, 15 Ağustos 2021 tarihinde, saat 17.00 raddelerinde, Gaziköy’de bir ev açma olayıyla ilgili gelen ihbar üzerine polis memurları Kozal Debreli ve Fahri Toklu’nun polis aracıyla olay yerine gittiğini belirterek, zanlı İbrahim Takımcılar ve Gökhan Takımcılar’ın polis aracını görüp koşarak kaçmaya çalıştığı esnada iki polis memuru tarafından yakalandığını kaydetti.


Zanlı Gökhan Takımcılar’ın daha sonra tasarrufundaki ağız uzunluğu 17.5 ağız uzunluğu 6.5 santim olan sivri uçlu katlanan bıçakla polis memuru Fahri Toklu’yu sol göğüs, sırt kısmından ağır şekilde yaraladığını dile getiren Can, Gökhan Takımcılar’ın, polis memurunun ellerinin muhtelif yerlerini de bıçakla yaralayıp, polis arabasının anahtarını zorla alarak soygun suçunu da işlediğini ifade etti.


Can, zanlı Gökhan Takımcılar’ın yine köyde sakin İ.Ç.’ye ait aracı, İbrahim Takımcılar’ın ise T.M.’ye ait salon aracı mal sahibinden izinsiz alıp, köyden ayrılarak, aracı Yiğitler çöplüğüne bırakıp kaçtığına işaret ederek, olayda kullanılan bıçağın ise olay yerinde bulunduğunu anlattı.

Askerler ve polisler tarafından yakalandı


Zanlının 15 Ağustos 2021 tarihinde, Gaziköy’de, görevli polis memuru Fahri Toklu’yu bıçakla yaralayarak öldürmeye teşebbüs ettikten sonra Güney Kıbrıs’a firar ettiğine dikkat çeken Can, zanlının 30 Ağustos’ta Kırklar köyünde görevli askerler ve polis ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyon sonucu gizlendiği yerde tespit edilerek tutuklandığını vurguladı.


Can, zanlının gönüllü ifade verip, polisi bıçakladığını, suç ortağı İbrahim Takımcılar ile birlikte askeri yasak bölgeyi ihlal edip, Güney Kıbrıs’a kaçtığını ve çift kabin bir aracı çaldığını itiraf ettiğini belirterek, zanlının 29 Ağustos’ta Beyarmudu’nda askeri yasak bölgeyi ihlal edip, Mağusa’da yakalanan zanlı Anthony Aaron Carpenter’in aracıyla birlikte kaçak bir şekilde KKTC’ye geçtiğini itiraf ettiğini kaydetti.

banner134

Arabasında uyuşturucu da bulundu


Takımcılar’ın Lefkoşa, Demirhan, Güzelyurt ve Dörtyol’da 9 ayrı sirkat ve sahtekarlıkla para temini suçlarından methaldar olduğunu dile getiren Can, Gökhan Takımcılar tarafından KKTC’ye geçmek için kullanılan ve terk edilmiş halde bulunan araçta yapılan aramada ise yaklaşık 10 gram ağırlığında Hintkeneviri ve 3 gram ağırlığında metamfetamin türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunduğunu ifade etti.


Can, zanlının ek ifade vererek suçlarını kabul ettiğine, serbest kalması durumunda yargılanmaktan kaçma ihtimalinin bulunduğuna işaret ederek, 3 ayı geçmeyecek bir süreyle hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’nde beklemesini talep etti.


Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Hazal Hacımulla, zanlının işlediği suçların ciddi bir boyutta olduğu üzerinde durarak, davalarında hazır olmasını sağlamak adına zanlının 3 ay süreyle Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesine emir verdi.


 

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2021, 15:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88