banner6

'Gölde bulduk, parçalayıp satacaktık'

banner37

Tasarruflarında ülkeye yasa dışı yolla sokulan Rum plakalı çift kabin araç bulunan Mustafa Bayır ve Cuma Bayır’ın polise yaptıkları izahatlar herkesi şaşırttı

'Gölde bulduk, parçalayıp satacaktık'
banner99

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da yasa dışı yolla ülkeye sokulan Rum plakalı çift kabin aracı tasarruf etmekten tutuklanan Mustafa Bayır ve Cuma Bayır, polise yapılan bir ihbar üzerine tutuklandı.

“Kanunsuz-Gümrüksüz mal tasarrufu” suçlarından tutuklanıp, çıkarıldıkları mahkemede aleyhlerine 2’şer gün tutukluluk emri alınan Mustafa Bayır ve Cuma Bayır’ın “Gölde bulduk, parçalayıp satacaktık” şeklindeki ilk beyanları şaşırttı.

Polis, meseleyle ilgili Güney Kıbrıs’ta gerekli araştırmaları yapıp, birçok şahsı soruşturacak.

Polis pusuya yattı

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Yargıcı Umut İnan’ın huzurunda gerçekleşen dünkü tutukluluk duruşmasında, meselenin tahkikatını yürüten ve Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Raif Safa yeminli şahadet verdi.

Tanık polis Raif Safa, zanlıların, 13 Mart 2019’da, PGM’ye bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis ekipleri tarafından alınan ihbar doğrultusunda, pusu görevi sonucu tespit edilip tutuklandığını anlattı.

Raif Safa, aynı gün saat 10.00’da, Veyselliler Caddesi üzerinde EEN 484 PL plakalı park halindeki aracın, Mustafa Bayır tarafından işletilip, süratli bir şekilde C.A.’ya ait makinist garajı önüne park edildiğini belirterek, adı edilenin burada tespit edilip tutuklandığını belirtti.

Zanlı Mustafa Bayır’ın ilk sorgusunda konu aracı göl bölgesinde bulduğunu beyan ettiğini belirten tanık polis, konu garajda meseleye bağlantısı olduğuna inandığı Cuma Bayır’ı da tutukladığını söyledi.

Zanlıları savunan avukatın sorusu üzerine Cuma Bayır’ın da “Parçalayıp satacaktık” beyanında bulunduğunu anlatan tanık polis, Mustafa Bayır’ın üzerinde 20 Euro 60 sent bulup emare olarak zapt ettiğini de belirtti.

Tanık polis, meselenin tahkikatına henüz yeni başladığını ifade ederek, alınacak ifadelerin var olduğuna vurgu yaptı ve mahkemeden zanlılar aleyhine tutukluluk emri talep etti.

Yargıç İnan, huzurundaki şahadeti değerlendirdikten sonra, tahkikatın selameti için zanlıların 2’şer gün süreyle poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

 

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2019, 10:43
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104