Gönyeli'de maskeli hırsızlar market soydu

banner37

Kamera kayıtlarından iki kişi olduğu anlaşılan soyguncular, dün sabah 05.15'te girdikleri Akayoğlu Marketteki kasayı alıp kaçtı

Gönyeli'de maskeli hırsızlar market soydu
banner99

Mesut KABAL
Fotoğraf: Ertuğrul Çavuşoğlu

Lefkoşa bölgesindeki Gönyeli’de bulunan Akayoğlu Market dün sabah saat 05:15’te maskeli iki hırsız tarafından soyuldu. Soygunda, marketten, yaklaşık 12 bin TL değerinde nakit para, kasa ve cihaz çalındı.

Maskeli hırsızların markete ön kapıyı zorlayarak girdikleri belirlendi. Maskeli hırsızlar, bir kasayı ve iki kamera kaydından birini de yanlarında götürdü. Ancak öteki kaydı götürmeyi akıl edemedi.

Market sahibi konuyu hemen polise bildirdi

Gönyeli Spor Kulübü yanında, ana yol üzerindeki marketin sahibi Oğuz Akayoğlu, dün sabah marketine geldiğinde giriş kapısının zorlanarak açılmış olduğunu fark etti.

Olayın şokunu atlatır atlatmaz derhâl polise haber verdi.

Kasayı yanlarında götürdüler

Marketi soyan hırsızların, iki kasadan birini olay yerinde açarak boşalttığı ve diğerini de yanlarında götürdüğü kamera kayıtlarınca belirlendi.

Kamera kayıtlarını alırken diğer kameraya yakalandılar

Hırsızların kamera odası olarak kullanılan asma kata içeride bulunan rafların üzerinden atlayarak geçtikleri de "ikinci kamera kayıtlarında" saptandı.

Hırsızlar, asma kattaki kamera kayıtlarını yanlarında götürürken, öteki kaydı almayı akıl edemedi.

İsmini vermek istemeyen bir market çalışanı olayla ilgili şunları aktardı:

banner134

“Daha önceden yaptırmış olduğumuz eski kamera sistemini kapatmadığımız için bir nevi şanslıyız. Hırsızlar bir başka kamera kaydının olduğunu düşünememiş. Bu kayıtlardan umarız hırsızları yakalayabilirler.”

Polis hırsızları belirlemeye çalışıyor

Polis Genel Müdürlüğü'ne bağlı "Olay Yeri İnceleme" ekipleri hırsızların belirlenmesi için kamera kayıtlarını ve parmak izlerini incelemeye aldı. Soruşturma başlattı.

Polisin açıklamasına göre, soygunda 4 bin TL, 500 ABD Doları, 100 Euro ve 60 Sterlin nakit para ile 5 bin 250 TL değerinde Hugin marka yazar kasa ve bin 400 TL değerinde CMS marka kayıt cihazı çalındı.

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2017, 08:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75