Gönyeli’den iki bisiklet çaldılar

banner37

Gönyeli’de bir evin avlusundan bisiklet çalarken kameralara yakalanan iki çocuğun tutukluluk süresi uzatıldı

Gönyeli’den iki bisiklet çaldılar
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

   Gönyeli’de Emre Serdar’ın evinin bahçesindeki bisikleti çalan Güzelyurtlu iki çocuğun aynı bölgeden bir bisiklet daha çaldığı ortaya çıktı.

   Emre Serdar’a ait bisikleti evin avlusundan çalarken güvenlik kameralarına yakalanan çocuklar Güzelyurt’ta tespit edilmiş ve çalınan bisiklet de tasarruflarında bulunmuştu.

   “Sirkat” ve “Mülke tecavüz” suçlamalarıyla tutuklanan İ.T. (18) ve S.K. (16) isimli iki çocuk dün ek tutukluluk talebiyle Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Fuat Emirtaneoğlu, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Özgür Sunalp’ı dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Sunalp, 19 Mayıs’ta saat 14.00 raddelerinde Lefkoşa’da Gönyeli bölgesinde bulunan Kurudere Sokak’taki bir ikametgahın bahçe demir kapısının üzeriden atlayan zanlıların, müşteki Emre Serdar’ın mülküne tecavüz ettikten sonra yine müştekiye ait Trek marka 4300 model bisikleti sirkat ettiklerine vurgu yaptı.

   Polis memuru Özgür Sunalp, aynı gün zanlıların Güzelyurt’ta tespit edilerek Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nden temin edilen tutuklama emri gereği tutuklandıklarını belirtti.

   Sunalp, zanlıların sirkat ettiği Trek makra 4300 model bisikletin zanlıların tasarrufunda bulunarak emare olarak zapt edildiğini kaydetti.   

   Sunalp, zanlı İ.T.’nin mesele ile ilgili gönüllü ifade verdiğini ve suçunu itiraf ettiğini belirtti. Sunalp ayrıca, 12 ile 14 Mayıs 2020 tarihleri arasında zanlıların yine Gönyeli’de Abdullah Akbaş’a ait Giant marka bisikleti çaldıklarının da tespit edildiğine vurgu yaptı.

   Polis memuru Özgür Sunalp, mesele ile ilgili soruşturmanın devam ettiğini belirterek, aynı bölgede yakın zamanda gerçekleşen ve polisin bilgisine gelen benzer suçlar ile ilgili zanlıların bağlantısının olup olmadığının soruşturulması gerektiğine vurgu yapıp, zanlıların beş gün süre ile daha poliste tutuklu kalmasını talep etti.

   Yargıç Temay Sağer, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların beş gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75