Görüntüler suçsuzluğumu ispatlayacak

banner37

“Retro Lounge” isimli barda meydana gelen satırlı saldırı olayı ile ilgili olarak kamera görüntülerinde tespit edilen ve günlerdir aranan Ziyafeddin Algül, olaydan 5 gün sonra yakalandı ve dün Girne’de nöbetçi mahkemeye çıkarıldı.

Görüntüler suçsuzluğumu ispatlayacak
banner8

Ahmet VAMIK

Girne’de, Mete Adanır Caddesi üzerinde faaliyet gösteren “Retro Lounge” isimli bara alınmadıkları gerekçesiyle, 30 Temmuz gecesi barın vitrin camlarını, ana giriş kapısını ve işyeri içerisindeki muhtelif eşyalara satırlarla vurarak kırıp döktükleri gerekçesiyle tutuklanan Mehmet Cihan Çelik, Mustafa Güneş ve Melisa Nur Vergow’un ardından kamera görüntülerinde tespit edilen ve günlerdir aranan Ziyafeddin Algül de yakalandı. Algül, dün Girne’de nöbetçi mahkemeye çıkarıldı ve hakkında 2 gün süreyle tutukluluk emri alındı.

Suçsuz olduğunu iddia etti

banner134
Yargıç Murat Soytaç’ın huzurunda görüşülen duruşmada, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Doğa Tokay, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan Polis Memuru Ali Arslan’ı tanık olarak dinletti.

Zanlı Ziyafeddin Algül’ün 30 Temmuz tarihinde Girne’de meydana gelen “kasti hasar”, “kanunsuz bıçak taşıma” ve “rahatsızlık” suçlarından methaldar olduğunu belirten Ali Arslan, zanlının 5 Ağustos’ta tespit edilerek mahkeme emri gereği tutuklandığını ifade etti.
Zanlının kamera görüntülerinden tespit edildiğini belirten Ali Arslan, incelenen kamera görüntüleri ve alınan tanık ifadelerinde zanlı ile birlikte hareket eden başka şahıslarda tespit edildiğini belirtti. Zanlı ile ilgili tahkikatın yeni başladığını söyleyen Arslan, zanlının tutuklu kalmasını talep etti.
Mahkemede söz alan zanlı Ziyafeddin Algül, tutukluluk süresine itirazı olmadığını ifade ederek, “kamera görüntüleri incelendiği zaman benim suçsuz olduğum ispatlanacak” dedi.

2 gün tutuklu kalacak

Yargıç Murat Soytaç, zanlının serbest kalması halinde, meseleyle ilgili aranan kişilere, aranan emarelere ve alınacak tanık ifadelerine etki etme olasılığının yüksek olduğunu vurgulayarak, tahkikat maksatlı zanlının 2 gün süreyle polis nezarethanesinde tutuklu kalmasına emir verdi.
 

 

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2017, 12:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75