Gözel’in tutukluluğu 5 gün daha uzatıldı

banner37

Çalıştığı işyerinden 100 bin TL’den fazla parayı zimmetine geçirmekle suçlanıyor

banner87
Gözel’in tutukluluğu 5 gün daha uzatıldı
banner90
banner99

Mağusa’da, 2018 – 2019 tarihleri arasında, çalışanı olduğu “İnciraltı Mezze Restoranı” bilgisayar kayıtlarında oynama yaparak, 100 bin TL’den fazla parayı zimmetine geçirdiği iddiasıyla tutuklanan Gazimağusa sakini 25 yaşındaki Seyit Hüseyin Gözel’in tutukluluk süresi 5 gün daha uzatıldı.

19 Ağustos’ta tutuklanan zanlı hakkında, önce 3, daha sonra da 5 olmak üzere toplam 8 gün tutukluluk alınmıştı.

Dün yeniden yargıç huzuruna çıkarılan zanlı Gözel için üçüncü kez tutukluluk kararı verildi.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen tutukluluk duruşmasında, meselenin tahkikatını yürüten polis memuru Hakan Savtekin, yeminli şahadet vererek, olayın olgularını aktardı.

Savtekin, zanlının, 2018-2019 tarihleri arasında, Gazimağusa’da faaliyet gösteren bir restoranın işletme müdürlüğünü yaptığı esnada, işyerinin stok yazılım programında yaptığı değişikliklerle, zimmetine 100 bin TL üzeri para geçirdiği iddiasıyla şikâyet üzerine tutuklandığını anımsattı.
   İnciraltı Mezze Restoran’ın işletme sahibi Hasan Caner’in, 19 Ağustos’ta polise yaptığı şikâyette, söz konusu tarihler arasında işletme gelirlerinin azalması nedeniyle müdüründen şüphelendiğini ve onu gözetim altına aldığını belirtti.
   Aynı tarihte yazılım şirketini kuran şahıstan aldığı bilgide, müdürünün uzun süreden beri sistemde oynama yaparak zimmetine 100 bin TL üzerinde para geçirdiğini ve itiraf niteliğinde ses kaydı bulunan 2 adet CD yi polise teslim ettiğini belirten Savtekin, CD incelemesinde, zimmetine para geçirdiğine dair bazı konuşmaların bulunduğunu tespit ettiğini aktardı.
   19 Ağustos’ta arama müzekkeresi tahtında zanlının evinde arama yaptığına değinen Savtekin, yatak odasında, bir çekmece içerisindeki elbiseler arasında 4 bin 910 TL ve 15 Euro para bularak emare aldığını bildirdi.

Zanlının telefonunda yaptığı incelemeye de işaret eden Savtekin, kendi hesabından başka şahısların hesabına da para aktardığının tespit edildiğine vurgu yaptı.

Emare CD’lerdeki ses kayıtlarını zanlıya dinlettirdiğini ve cevaben seslerin kendisine ait olduğunu kabul ettiğini aktaran Savtekin, zanlının alkollü olması nedeniyle ne söylediğini hatırlamadığı yönünde beyanı olduğunu belirtti.
   Zanlının tutuklu bulunduğu son 5 günlük sürede 9 tanık ifadesi alındığına vurgu yapan Savtekin, kamera görüntülerinden 8 kişinin daha tespit edildiğini ve incelemenin titiz bir şekilde devam ettiğini aktardı.

Zanlıya ait banka hesap dökümleri ile cep telefonlarına ait dökümler yanında iş yerine ait yazılım programına ait uzman raporunun da henüz ellerine ulaşmadığını ifade eden Savtekin, zanlı aleyhine sekiz gün daha tutukluluk emri verilmesini talep etti.
   Yargıç Umut İnan, zanlının 5 gün daha poliste tutuklu kalması yönünde emir verdi.

(MHA-Mağusa)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108