Gözyaşları dinmedi

banner37

Lefkoşa-Girne anayolunda önceki gece 36 yaşındaki İbrahim Atar’ın hayatını kaybettiği ve ikisi ağır dört kişinin de yaralandığı trafik kazasına sebep olan 20 yaşındaki şoför Dılnaz Mamedova mahkemeye çıkarıldı.

banner87
Gözyaşları dinmedi
banner90
banner8

Emine UYSAL

Lefkoşa-Girne anayolunda 36 yaşındaki İbrahim Atar’ın hayatını kaybedip, ikisi ağır dört kişinin yaralandığı trafik kazasında 20 yaşındaki şoför Dılnaz Mamedova mahkemeye çıkarıldı.

Yaralılardan 21 ve 22 yaşlarındaki Umut Şanverdi, Feray Okuçlu ve Hüseyin Doğan’ın halen müşahede altında olduğu ve ikisinin hayati tehlikesinin devam ettiği belirtildi.

Kazada kusuru olduğu ileri sürülen Dılnaz Mamedova, uzun uzun gözyaşı döktü.

“Tedbirsizlik ve dikkatsizlik sonucu başkasının ölümüne neden olma” suçlamasıyla gözaltına alınan zanlı Dılnaz Mamedova, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı İlhan Damdelen, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Trafik Şubesi’nde görev yapan polis çavuşu Hatice Zeybek’i dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Zeybek, 27 Nisan’da saat 23.50’de Lefkoşa-Girne anayolunda ED 760 plakalı araçla seyreden Dılnaz Mamedova’nın çift şeritli yolun sağ şeridinde seyrederken yolun 11 ile 12’nci kilometrelerinde direksiyon hakimiyetini kaybedip, yolun solundan çıkarak, akasya ağaçlarına çarparak durabildiğini anlattı.

Polis çavuşu Hatice Zeybek, kazada konu araçta yolcu olarak bulunan Umut Şanverdi, Feray Okuçlu ve Hüseyin Doğan’ın hastanede müşahede altına alındığını ve yaralılardan ikisinin hayati tehlikesinin olduğunu belirtti.

Zanlının gönüllü ifade verdiğini ve suçunu kabul ettiğini söyleyen Zeybek, ifadenin teyit ve tekzibinin yanı sıra, görgü tanıklarının belirlenip, ifadelerinin alınması gerektiğine dikkat çekti.

Polis çavuşu Hatice Zeybek, zanlının tahkikat amaçlı üç gün tutuklu kalmasını talep etti.

Zanlının avukatı Jale Dizdarlı, tutukluluk talebine itiraz etmedi ve boynunda ağrı olan müvekkilinin doktor kontrolünden geçirilmesini talep etti.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar, tahkikatın devam ettiğine ve iki kişinin hayati tehlikesi olduğuna vurgu yapıp, zanlının üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Yargıç Reynar, ayrıca zanlının doktor kontrolünden geçirilmesine direktif verdi.

 

Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2017, 13:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75