Gülay Çekici, hastaneye yatırıldı

banner37

“Haksız Mal Edinme”, “Kamu Görevlisinin Rüşvet Talebi”, “Resmi Sırları İfşa Etme”, “Görevi Kötüye Kullanma”, “Kamu Görevlisi Tarafından Sirkat” ve “Kamu Görevlisinin Rüşvet Alması” suçlamalarıyla 11 gündür tutuklu bulunan Polis Müfettişi Gülay Bayram Çekici, hastaneye kaldırıldı

banner87
Gülay Çekici, hastaneye yatırıldı
banner90
banner99

“GÖZLEM ALTINDA TUTULACAK”… Aleyhindeki ciddi suçlamalar nedeniyle 11 gündür tutuklu olan Polis Müfettişi Gülay Bayram Çekici, “göğüs ağrısı” şikayetiyle devlet hastanesine kaldırıldı. Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Başhekimi Adil Özyılkan, Çekici’nin göğüs ağrısı şikayetiyle hastaneye götürüldüğünü, EKG çekildiğini ve bazı değişiklikler tespit edildiği için hastanede gözlem altında tutulacağını belirtti.

Polis Genel Müdürlüğü’ne bağlı Adli Bölüm’de görev yapan ve çok ciddi suçlamalarla tutuklanıp, 11 gündür tutukluluğu devam eden Polis Müfettişi Gülay Bayram Çekici, “göğüs ağrısı” şikayetiyle devlet hastanesine kaldırıldı.

Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Başhekimi Adil Özyılkan, Gülay Bayram Çekici’nin göğüs ağrısı şikayetiyle hastaneye götürüldüğünü, EKG çekildiğini ve bazı değişiklikler tespit edildiği için hastanede gözlem altına alındığını belirtti.

Tutukluluğu 6 gün daha uzatılmıştı

Polis Müfettişi Gülay Bayram Çekici, hem teyzesine ait bazı malları hile ile tasarrufuna geçirmek, hem yasadışı yollardan 341 bin 600 sterlin ve 160 bin TL nakit para, ziynet eşyaları, bir apartman dairesi ve Esentepe’de bir araziyi hile ile zimmetine geçirmek, hem de aleyhinde soruşturma olan bir şahısla görüşüp, polis baskınlarından korumak adına “rüşvet talep ettiği ve aldığı” iddialarıyla önceki gün mahkemeye çıkarılmış ve tutukluluk süresi 6 gün daha uzatılmıştı.

Polis, Gülay Bayram Çekici’nin evinde gayri yasal olarak bulundurduğu gizli ibareli resmi belgeler ile soruşturma dosyaları, dizüstü bilgisayarlar, hard-diskler, CD ve diğer emarelerin halen incelendiğine vurgu yapmıştı.

“Haksız Mal Edinme”, “Kamu Görevlisinin Rüşvet Talebi”, “Resmi Sırların İfşası”, “Görevi Kötüye Kullanma”, “Kamu Görevlisi Tarafından Sirkat” ve “Kamu Görevlisinin Rüşvet Alması” suçlamalarıyla tutuklu bulunan zanlı Gülay Bayram Çekici’nin, şifresini vermediği Samsung marka cep telefonunun şifresi kırılmış ve incelenmeye başlandığı mahkemeye aktarılmıştı.

“341 bin 600 sterlin ve 160 bin TL’yi

kendi ve çocuklarının adına yatırdı”

Başmüfettiş Tarkan Kızıltuğ, zanlı Gülay Bayram Çekici’nin bir bankada aile yakını adına olan 341 bin 600 sterlin ve 160 bin TL’yi kendi ve çocuklarının adına yatırdığına vurgu yapmıştı.

Kızıltuğ, soruşturma kapsamında, zanlının bir akrabasının adına bir bankada hesap açıp, para aktardığı hesaptaki konu paraları daha sonra kendisi ve çocuklarının adına çevirdiğinin ve bu paranın yasal olmayan yollardan edinildiğinin belirlendiğini kaydetmişti.

“Hesabına 43 bin sterlin, 39 bin Euro yatırıldı”

Başmüfettiş Tarkan Kızıltuğ, zanlı Gülay Bayram Çekici’nin bir bankada kendi hesabına 43 bin sterlin, 39 bin Euro yatırıldığına vurgu yapmıştı.

Kızıltuğ, zanlı Çekici’nin son zamanlarda yüksek meblağlı harcamalar yaptığının belirlendiğini söylemişti.

“Polis baskınlarına karşı rüşvet talep ettiği iddiası var”

Başmüfettiş Tarkan Kızıltuğ, zanlı Gülay Bayram Çekici’nin 2016’nın Haziran ayında, aleyhinde soruşturma olan ve yasadışı işler yapan bir şahısla görüştüğünü ve ona hakkında yürütülen soruşturmayla ilgili gizli ibareli bir yazıyı gösterip, polis baskınlarına karşı rüşvet talep ettiği iddiasıyla da soruşturma başlatıldığını kaydetmişti.

“Mali Şube’nin dosyalarındaki kayıp resmi belgeler bulundu”

Başmüfettiş Tarkan Kızıltuğ, yapılan aramalarda zanlı Gülay Bayram Çekici’nin yetkisiz olarak bulundurduğu gizli ibareli resmi evrak ile soruşturma dosyaları, dizüstü bilgisayarlar, hard-diskler, CD ve emarelerin bulunarak emare alındığını yinelemişti.

Kızıltuğ, binlerce belgenin ön incelemesinin yapıldığını ayrıca belgelerin arasında Mali Şube tarafından soruşturması devam eden ve dosyalarda kayıp olduğu belirlenen belgelerin belirlendiğine dikkat çekmişti.

“Cep telefonunun şifresi kırıldı”

Başmüfettiş Tarkan Kızıltuğ, 23 Ağustos’tan bugüne zanlının 6 günlük tutukluluk süresinde 13 ifade alındığına vurgu yapmıştı.

Zanlıdan alınan iki ayrı cep telefonundan açık olanın içinden 70 bin adet fotoğrafın incelendiğine değinen Kızıltuğ, 6 saatte incelenebilen 70 bin görüntüden 10’unun emare olabileceğini kaydetmişti.

Kızıltuğ, zanlının şifresini vermediği cep telefonunun şifresinin kırıldığını ve inceleneceğini belirtmişti. Kızıltuğ, ayrıca evinden alınan 5 ayrı cep telefonunun da dökümünün talep edildiğine vurgu yapmıştı.

Kızıltuğ, laptop gibi dijital emarelerin analiz neticelerinin beklendiğine, 50 kişiden daha ifade alınması gerektiğine işaret edip, zanlının aleyhine “Kamu Görevlisinin Rüşvet Alması” suçunun eklendiğine dikkat çekmişti.

Kızıltuğ, zanlının rüşvet almasıyla ilgili şahadet tespit edildiğini ve üç tanıktan ifade alındığını anlattı.

Zanlının alınacak ifadelere, soruşturulacak şahıslara etki edebileceğine vurgu yapıp, bu aşamada 6 gün daha tutuklu kalmasını talep etmiş, mahkeme talebi onaylamıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75