banner6

Güney Kıbrıs’a geçmeye çalışan 6 aylık hamile kadın tutuklandı

banner37

Akıncılar’da polisin trafik denetimi yaptığı noktanın yakınında iki araç durarak 6-7 kişiyi indirip kaçtı, araçlardan inenlerin çoğunluğu karanlıkta gözden kaybolurken, sadece hamile bir kadın yakalandı

Güney Kıbrıs’a geçmeye çalışan  6 aylık hamile kadın tutuklandı
banner151

Emine UYSAL ÇALUDA

Akıncılar köyü üzerinden Güney Kıbrıs’a insan kaçakçılığı yapan tacirler, yakalanmamak için paralarını aldıkları kişileri polisin yakınına indirip kaçtı. 6-7 kişiden oluşan grubun çoğunluğu karanlıktan faydalanarak gözden kaybolurken, 6 aylık hamile olduğu belirlenen 23 yaşındaki L.K.K. isimli bir kadın askeri bölge içerisinde yakalandı ve yargılanıncaya kadar cezaevine gönderildi.

L.K.K. isimli genç kadın dün teminat talebiyle Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen teminat duruşmasında, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Ahmet Demirel, tanık olarak polis memuru Yücel Kuşcuoğlu’nu dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Kuşcuoğlu, 04.12.2021 tarihinde, saat 18.20’de, Akıncılar’da, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Trafik Şubesi ve Demirhan Polis Karakolu personelinin “Gaziler” diye bilinen yerde, trafik kontrolünde bulunduğu esnada, bölgedeki askeri bölüğün ana nizamiyesinin 50 metre güneyinde, Ercan Havaalanı’ndan Akıncılar’a doğru seyir halinde olan ve henüz tespit edilemeyen iki aracın, bahse konu yerde görevli polisleri görmeleri üzerine 6-7 kişiyi araçtan indirip hızlı bir şekilde Ercan Havalimanı istikametine doğru uzaklaştığını anlattı.

Polis memuru Yücel Kuşcuoğlu, araçtan inen şahısların koşarak Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’ne, Kiracıköy istikametine doğru kaçtıkları esnada zanlı L.K.K.’nin, askeri yasak bölgeyi ihlal ederken suçüstü tutuklandığını kaydetti.

Henüz tespit edilemeyen diğer şahısların ise karanlıktan yararlanarak gözden kaybolduklarına vurgu yapan Kuşcuoğlu, 6 aylık hamile olan zanlının Güney Kıbrıs’a kaçma olasılığı olduğundan tutuklu yargılanmasını talep etti.

Yargıç Mine Ozankaya, zanlının 45 günü aşmamak üzere cezaevinde tutuklu kalmasına emir verdi.
 

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110