Güney Kıbrıs’a gideceklerdi

banner37

Polis, Ercan Yonca Kavşağı yakınlarında, Alkan Canit’in kullanımındaki van aracın arkasına gizlenmiş yabancı uyruklu 5 kişiyi valizleriyle birlikte yakaladı

Güney Kıbrıs’a gideceklerdi
banner99

“AĞIR BİR SUÇ İŞLEMEK İÇİN GİZLİ İTTİFAK”… “Ağır bir suç işlemek için gizli ittifak” suçlamasıyla tutuklanan zanlılar Alkan Canit, Golda Dongmo Nkamta (K-20 Kamerun), Abdul Mannan (E-24 Pakistan), Dicky Mbele Mangonzoy (E-37 Kongo), Geremi Kangala Kufle (E-17 Kongo) ve Obası Peter Ogbonna (E- 34 Nijerya) dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. Polis, yabancı uyruklu zanlıların yasadışı olarak Güney Kıbrıs’a geçmeye çalıştıklarını, Alkan Canit’in de onlara yardımcı olduğunu söyledi.

Emine UYSAL ÇALUDA

   Balıkesir’de polis tarafından gerçekleştirilen operasyon sonucu Alkan Canit’in kullanımındaki van aracın arkasında yabancı uyruklu beş kişi valizleriyle yakalandı.

   “Ağır bir suç işlemek için gizli ittifak” suçlamasıyla tutuklanan zanlılar Alkan Canit, Golda Dongmo Nkamta (K-20 Kamerun), Abdul Mannan (E-24 Pakistan), Dicky Mbele Mangonzoy (E-37 Kongo), Geremi Kangala Kufle (E-17 Kongo) ve Obası Peter Ogbonna (E- 34 Nijerya ) dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Aysın Bilgin, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Demirhan Polis Karakolu’da görev yapan polis memuru Kozal Debreli’yi dinletti.  

   Mahkemede yeminli şahadet veren Debreli, 31 Ekim 2019 tarihinde, saat 18.00’de, Balıkesir’de faaliyet gösteren 1001 Airport isimli işyeri önünde, Demirhan polis ekibi tarafından yapılan kontrolde JR 650 plakalı kapalı ford transit marka van araç arkasında saklı vaziyette Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’ne gitmek için valizleriyle birlikte bekleyen zanlı Golda Dongmo Nkamta, Abdul Mannan, Dicky Mbele Mangonzoy, Geremi Kangala Kufle ve Obası Peter Ogbonna ile konu aracın sürücüsü Alkan Canit’in tespit edildiğini kaydetti.

   Polis memuru Debreli, aynı gün zanlılar Golda Dongmo Nkamta, Abdul Mannan, Dicky Mbele Mangonzoy’un

gönüllü ifade verdiklerini belirtti.

   Debreli, ayrıca zanlılar Dicky Mbele Mangonzoy, Geremi Kangala Kufle ve Obası Peter Ogbonna’nın polis ekiplerini görür görmez tasarruflarında bulunan pasaportlarını yırttıklarına dikkat çekti.

   Mesele ile ilgili olarak halen aranmakta olan şahıslar olduğuna vurgu yapan Debreli, zanlıların üç gün tutuklu kalmalarını talep etti.

   Yargıç Temay Sağer, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75