banner6

Güney Kıbrıs’taki cinayete teşebbüs zanlısı İskele’de yakalandı

banner37

Güney Kıbrıs’ta adam öldürmeye teşebbüsten tutuklanan Azeri uyruklu O.A.’ya yardım edip, Güney Kıbrıs’ta ağır bir suç işlemek için gizli ittifakta bulunan T.A. tutuklandı

Güney Kıbrıs’taki cinayete teşebbüs zanlısı İskele’de yakalandı
banner8

Sedef BOŞNAK

Güney Kıbrıs’ta adam öldürmeye teşebbüsten tutuklanan Azeri uyruklu O.A.’ya yardım edip, Güney Kıbrıs’ta ağır bir suç işlemek için gizli ittifakta bulunan T.A. isimli kişi İskele’de yakalandı ve dün mahkemeye çıkarılarak aleyhine 2 gün tutukluluk emri alındı.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü tutukluk duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Hüseyin Eser, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan Halil Metin’i yeminli şahadete çağırdı.

Tanık polis Halil Metin, zanlının, Güney Kıbrıs’ta adam öldürmeye teşebbüsten tutuklanan Azeri uyruklu O.A.’nın tutuklanmasından sonra, Bilgi Değişim Ofisi aracılığıyla yapılan görüşme sonucu İskele’de tespit edip tutukladığını anlattı.

banner134

Halil Metin, O.A.’nın, bir süre önce KKTC’de Lefkoşa’da bir otel odasında kaldığının tespiti üzerine, bahse konu odada yapılan aramada O.A.’ya ait bir adet cep telefonunu bulup emare zapt ettiğini ve konu telefonun uzman tarafından incelendiğini anlattı.

Metin, yapılan incelemede, O.A.’nın, İskele’de ikamet eden zanlı ile Ağustos ve Eylül aylarında, Gazimağusa’da görüştüğünü ve zanlının para karşılığında, O.A.’ya susturucu tabanca temini konusunda temasta bulunduğunu tespit ettiğini kaydetti.

Suçunu itiraf eden zanlının, O.A. ile Güney Kıbrıs’ta ‘Ağır bir suç işlemek için gizli ittifakta’ bulunduğunu kaydeden tanık polis, mahkemeden henüz yeni başlattığı tahkikatını tamamlayabilmek için süre talep etti.

Tanık polis, zanlıya ait cep telefonunu, banka hesaplarını ve zanlı ile O.A.’nın Gazimağusa’da görüştükleri işyerlerine ait kamera kayıtlarını temin edip inceleyeceklerini söyledi.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Mine Gündüz Serden, zanlının 2 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104