banner6

Güneyde adli olaylar

banner37

Politis, Rum polisinin 2008’den beri aradığı “Ecevit” lakaplı 59 yaşındaki Rum’un dün Lefkoşa Rum Polis Müdürlüğü’ne giderek, teslim olduğunu bildirdi.

Güneyde adli olaylar
banner151 banner143

“Ecevit” lakaplı hırsız yakalandı

Habere göre, genellikle karşılıksız veya çalıntı çeklerle elektronik eşya alan ve hakkında 30’dan fazla suç dosyası bulunan Rum, arandığı 2006’dan beri yurt dışında yaşadığı yönünde ifade verdi. Rum polisi, “Ecevit”in Güney Kıbrıs’ın her yerinden çaldıklarını yasal olmayan yollardan KKTC’ye geçirdiği ve arandığı dönemde de KKTC’de yaşadığına inanıyor.

Silahlı çeteye operasyon

Rum polisinin, Baf’ta silahlı ve tehlikeli hırsızlık çetesinin iki elemanını tutukladığı bildirildi. 

Yapılan aramada 35 ve 46 yaşındaki iki kişi üzerinden kuyumcu ve diğer ticari dükkanlardan çalınan mallar dışında bir tabanca ve çok sayıda mermi çıktı.

Trafik kontrolünde uyuşturucu ele geçirildi

Aynı gazete, trafik kontrolü sırasında 31 yaşındaki bir Rum’un aracında crystal tipi sert sentetik uyuşturucu ve hintkeneviri ele geçirildiğini yazdı. 

Habere göre, narkotikten sabıkalı Rum’un uyuşturucuyu başka kişilere sattığına inanan polis, son dönemde Rumların karıştığı narkotik meselelerinde crystal tipi uyuşturucuya daha sık rastlaması nedeniyle kaygı belirtti. 

Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2017, 12:46
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104