Güney'de saldırıya uğrayan Günsay: Çarpıp kaçtığım iddiası yalan

banner37

Kıbrıslı Türk çiftin Kıbrıs'ın güneyinde 13 Nisan'da uğradığı "saldırının" bir "çarpıp-kaçma" olayının ardından gerçekleştiği öne sürüldü. KIBRIS'a konuşan Erfem Günsay, çarpma iddiasının yalan olduğunu, Kıbrıslı Rum taksiciyi yanlış geçtiği iddiasıyla ırkçılık içeren sözlü ve fiziki şiddete mağruz kaldığını belirtti. Günsay, Kıbrıs Rum tarafından bir sigortacının arabasını kontrol ettiğini ve herhangi bir çarpma izine rastlamadıklarını söyledi.

Güney'de saldırıya uğrayan Günsay: Çarpıp kaçtığım iddiası yalan
banner99

Osman KALFAOĞLU

Erfem Günsay ve eşi Simge Günsay, Kıbrıslı Rum taksici ve babasının Lefkoşa'da sözlü ve fiziki saldırısına uğradıklarını ifade ederken, Kıbrıslı Rum taksi şoförünün, arabasına çarpıp durmadıkları için olayın büyüdüğünü söylediği iddia edildi.

banner134
Larnaka'da başlayan, Larnaka-Lefkoşa anayolunda devam eden olay "30 dakika boyunca yolda taciz ettiler, önünü kestiler, eşinin yanında darp edip yüzüne tükürdüler, küfrettiler" şeklinde basına yansımıştı.

Ancak karşı tarafın iddiası, Günsay'ın "aracıyla Kıbrıslı Rum taksi şoförünün aracına çarptığı ve durmadığı, bu nedenle aşırı tepki gösterildiği" şeklinde oldu.

Edinilen bilgiye Günsay'ın taksiye çarpmasının ardından Larnaka-Lefkoşa anayolunda başlayan kovalamaca, taksi şoförünün, başka bir araçla Lefkoşa'da bulunduklar bölgeye gelen babası ile birlikte Erfem Günsay'ın önünün kesmesiyle son buldu.

Günsay, çıkan tartışma sonucunda Kıbrıslı Rum taksi şoförünün sözlü ve fiziki şiddettine mağruz kaldığını ifade ederken söz konusu şoförün arabasının kapısını tekmeleyerek hasara neden olduğunu anlattı. Olay yerine Kıbrıs Rum polisinin gelmesinin ardından her iki tarafın da birbirinden şikayetçi olduğu ve 18 Nisan Salı günü güney Lefkoşa'da yargıç önüne çıkarılacakları öne sürülürken Erfem Günsay, kendisine karşı herhangi bir şikayette bulunulmadığını ancak Kıbrıslı Rum şoföre karşı 3 ayrı dava okunacağını bildiğini söyledi. Kıbrıslı Türk çift, dün basına yansıyan demeçlerinde, saldırıya neden uğradıklarına anlam veremediklerini söylemişti.

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2017, 10:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75