Güney'den bin 250 TL'ye alıp, Kuzey'e ithal etti

banner37

Narkotik polisi, Gazimağusa’da İ. G. G.’in evindeki bavul içerisinde 30 gram sentetic cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde tespit etti… İ. G. G. aleyhine 3 günlük tutukluluk emri alındı

banner87
Güney'den bin 250 TL'ye alıp, Kuzey'e ithal etti
banner90
banner99

Sedef BOŞNAK

Narkotik polisi, Gazimağusa’daki bir evde, aldığı bir bilgi ışığında, İ. G. G. isimli genci, bin 250 TL’ye Güney’den ithal ettiği 30 gram ağırlığındaki kanunsuz uyuşturucu maddeyle tutukladı.

Meseleyle ilgili mahkemeye çıkartılan İ. G. G. aleyhine mahkemeden tahkikat amaçlı 3 gün tutukluluk emri temin edildi.

Dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı İlhan Damdelen, meselenin tahkikat memurluğunu üstlenen PGM’ye bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Hasan Derman’ı, yeminli şahadete çağırdı.

Savcı İlhan Damdelen’in sorularını yanıtlayan tanık polis Hasan Derman, Gazimağusa’da aldığı bir bilgi ışığında mahkemeden temin ettiği arama emri gereği, zanlının sur içindeki ikametgahında arama yaptığını söyledi.

Hasan Derman, 15.10 ile 15.30 saatleri arasında yaptığı aramada, zanlıya ait yatak odası içerisindeki bavulun ön cebinde, 30 gram ağırlığında, sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyi bulup emare aldığını anlattı.

Zanlının itiraf nitelikli gönüllü ifade verdiğini belirten Hasan Derman, konu maddeyi 10 Temmuz 2018’de, ismini verdiği kişiden Güney Kıbrıs’tan bin 250 TL’ye 30 gram olarak alıp, Gazimağusa’ya ithal ettiğini itiraf ettiğini söyledi.

Gönüllü ifadeyi henüz teyit ve tekzip etmediğini kaydeden tanık polis, emare aldığı konu madde ile poşetleri ayrıştırıp, gerekli incelemelerin yapılabilmesi için ilgili laboratuvara göndereceğini kaydettikten sonra, mahkemeden tahkikatını tamamlayabilmek için zanlı aleyhine süre istedi.

Nöbetçi Yargıç Mine Güçlüer, huzurundaki şahadeti değerlendirdi ve zanlının ilk nazarda meseleyle bağlantısı olduğu yönünde bulgu yaptı.

Yargıç, polisin, meseleyle ilgili tahkikatın sürdürülebilmesi için süreye ihtiyacı olduğunu belirtti ve zanlının 3 gün poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2018, 10:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75