Güneyden bu kez de traktör çaldılar

banner37

Plakasız bir traktörü, Güvercinlik- Çayönü köyleri arasında, birinci derecede askeri yasak bölgeden KKTC’ye getiren Mustafa-Cuma Bayır kardeşler ve amcaoğlu Mustafa Bayır ile İbrahim Karabulut tutuklandı

banner87
Güneyden bu kez de traktör çaldılar
banner90
banner99

3’ER GÜN TUTUKLULUK… Traktör hırsızlığının 29 Haziran ile 1 Temmuz tarihleri arasında işlendiği ve 4 zanlının, 1 Temmuz’da tespit edilerek tutuklandığı belirtildi. Dün Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde yargıç huzuruna çıkarılan zanlılarla ilgili 3’er günlük tutukluluk alındı

   Güney Kıbrıs’tan sirkat ettikleri IMT 533 model kırmızı renk plakasız traktörü Güvercinlik- Çayönü köyleri arasında, birinci derecede askeri yasak bölgeden KKTC’ye getiren Çayönü sakinleri Mustafa-Cuma Bayır kardeşler ve amcaoğlu Mustafa Bayır ile İbrahim Karabulut tutuklandı.

   Traktör hırsızlığının 29 Haziran ile 1 Temmuz tarihleri arasında işlendiği ve 4 zanlının, 1 Temmuz’da tespit edilerek tutuklandığı belirtildi.

   Dün Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde yargıç huzuruna çıkarılan zanlılarla ilgili 3’er günlük tutukluluk alındı.

   Olayın soruşturmasını yapan polis mensubu Kemal Onbaşı, mahkemede verdiği yeminli şahadette, olayın olgularını anlattı.

   Onbaşı, zanlıları, 1 Temmuz’da, saat 16.30 sıralarında, 2,5 mil bölgesindeki belediye çöplüğü civarında, söz konusu traktörün üzerinde tespit ederek tutukladığını aktardı.
   Zanlı 1, 2 ve 3’ün itiraf niteliğinde olmayan birer gönüllü ifade verdiğini belirten Onbaşı, zanlı 4’ün ise ifade vermediğini bildirdi.

   Zanlıların verdiği gönüllü ifadeler arasında çelişkiler olduğuna işaret eden Onbaşı, bunların teyit ve tekzibinin henüz yapılamadığını aktardı.

   Kemal Onbaşı, ayrıca akşam saatlerinde olması nedeniyle bölgedeki kamera kayıtlarının da incelenemediğine dikkat çekerek, tahkikatını salimen yürütebilmesi için zanlıların 3’er gün poliste tutuklu kalması için mahkemeden emir verilmesini talep etti.
   Daha sonra zanlı avukatlarının sorularına cevap veren Onbaşı, söz konusu traktörün polis kayıtlarında görünmediğini söyledi ve konuyla ilgili Lefkoşa’da Gümrük ve Kayıt Dairesi’nde gerekli araştırmayı yapacağını anlattı.
   Tahkikat memuru Onbaşı, traktörün sahibi hakkında da henüz bilgi sahibi olmadıklarını, bu konuda bir şikâyetin de polise henüz gelmediğini söyledi.

   Traktörün Güney Kıbrıs’tan sirkat edildiğine yönelik bilgi sahibi olduklarına değinen Onbaşı, zanlı 4’ün ifade vermemekle birlikte itiraf niteliğinde bir beyanı olduğunu ifade etti.
   Yargıç Hazan Aksun, tahkikatın salimen yürütülmesine olanak sağlamak amacıyla zanlıların 3’er gün poliste tutuklu kalması yönünde emir verdi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hacı dinleyici
Hacı dinleyici - 12 ay Önce

Naptin be mustafa usta

SIRADAKİ HABER

banner107

banner75