Güney’den çalınan traktör sayısı 4’e çıktı, 2’si kayıp

banner37

Gümrüksüz mal tasarrufu, birinci derecede askeri yasak bölgeyi ihlal, sirkat ve sahtekârlıkla para temini suçlarından tutuklu bulunan Mustafa Bayır ve kardeşi Cuma Bayır, amcaoğlu Mustafa Bayır ve İbrahim Karabulut’un organize bir işin içine girdiği ortaya çıktı

Güney’den çalınan traktör sayısı 4’e çıktı, 2’si kayıp
banner90
banner99

Güney Kıbrıs’tan sirkat ettikleri IMT 533 model kırmızı renk plakasız traktörü Güvercinlik- Çayönü köyleri arasında, birinci derecede askeri yasak bölgeden KKTC’ye getiren Çayönü sakinleri Mustafa-Cuma Bayır kardeşler ve amcaoğlu Mustafa Bayır ile İbrahim Karabulut, dün yeniden mahkemeye çıkartıldı.

Meseleyle ilgili soruşturmasını derinleştiren polis, zanlıların güneyden çaldıkları traktör sayısının 4 olduğunu tespit etti. İki traktörü bulan polis, şimdi kayıp olan diğer 2 traktörün nereye saklandığını arıyor.

Mahkeme, soruşturmanın salimen devam ettirilebilmesi için zanlıların tutukluluk süresini 6 gün daha uzattı.

banner134
Meselenin tahkikatını yürüten polis memuru Kemal Onbaşı, zanlıların 25 Mayıs-1 Temmuz 2019 tarihleri arasında Güney’deki Avgoru köyünden çaldıkları iki traktörü gayrı yasal yollardan KKTC’ye getirdiklerini anımsattı. Meseleyle bağlantılı olarak Mustafa Bayır’ın yönlendirmesiyle kız arkadaşının polise yalan beyanda bulunduğunu ifade eden Onbaşı, traktörlerden birinin sahibinin polise şikâyetçi olduğunu söyledi.

Emarelerin zanlı Mustafa Bayır’ın kardeşi tarafından saklandığı, bu yüzden bulunamadığını ifade eden Onbaşı, zanlının itiraf ederek kardeşini suçtan kurtarmak amacıyla bunu yaptığını söylediğini belirtti.

Onbaşı, zanlıların aynı tarihlerde Avgoru bölgesinden çaldıkları bir traktörün daha tespit edildiğini, bununla ilgili de bir başka şahıs hakkında “hırsızlık mal kabulü ve sahtekârlıkla para temini” suçundan işlem başlatıldığını kaydetti.

Polis, şu ana kadar 2 traktörün bulunduğu, diğer 2 traktörün ise henüz bulunamadığını söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75