banner6

Güney'e çıkış yaparken tutuklandı

banner37

Güney’den satın alınan aracı, sahiplerine getirebilmek için izinsiz ithal edip tasarruf eden Bulgaristan asıllı Emil Goshev İliev mahkemeye çıkarıldı ve aleyhine tahkikat amaçlı bir gün tutukluluk emri temin edildi

Güney'e çıkış yaparken tutuklandı
banner8

Sedef BOŞNAK

Yılhan Özkoraltay ve Koraltay Arcan’ın Güney’den satın aldıkları aracı, sahiplerine getirebilmek için izinsiz ithal edip tasarruf eden Bulgaristan asıllı Emil Goshev İliev polis tarafından tutuklandı.

Gelincik’te bulduğu aracın ardından polis, zanlıyı Güney’e çıkış yaptığı sırada tespit ederek, mahkemeden aleyhine bir gün tutukluluk emri temin etti.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde nöbetçi Yargıç Mine Güçlüer’in huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında, Ziyamet Polis Karakolu’nda görevli Polis Memuru Erdil Şumrut, zanlının, “Gümrüksüz mal ithali” ve “Gümrüksüz mal tasarrufu” suçlarından methaldar olduğunu söyledi.

Tanık polis Erdil Şumrut, zanlı Emil Goshev İliev’in, 22 Mart 2017’de, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’ne ait KEA 494 plakalı BMW marka salon aracı, daha önceden satın alan KKTC vatandaşı olan Yılhan Özkoraltay ve Koraltay Arcan’ın teşvikiyle, Beyarmudu Kara Giriş Kapısı’ndan, KKTC’ye getirerek kanunsuz olarak ithal ettiğini söyledi.

Erdil Şumrut, zanlının konu aracı Koraltay Arcan’a teslim ederek gümrüksüz olarak tasarruf etmesini sağladığını belirterek, zanlının, ayni gün Akyar Kara Giriş Kapısı’ndan Güney Kıbrıs’a çıkış yaptığını anlattı.

Şumrut, olayın polise, 2 Haziran 2017’de intikal ettiğinden söz ederek, meseleyle ile başlattıkları soruşturma kapsamında, konu aracı, Gelincik köyünde bir makinist dükkanında kazalı bir şekilde tespit ettiklerini dile getirdi.

Meseleyle ilgili Koraltay Arcan ve Yılhan Özkoraltay’ı tespit edilip sorguya aldıklarını belirten tanık polis, adı edilenlerin, suçlarını itiraf ederek, aracı KKTC’ye getiren kişinin Bulgaristan asıllı zanlı Emil Goshev İliev olduğunu beyan ettiklerinden söz etti.

Zanlıyı, önceki gün, Akyar Kara Giriş Kapısı’ndan, KKTC’ye giriş yapmak isterken tespit edip tutukladığını anlatan tanık polis, 2016-2017 yılları içerisinde KKTC’ye 8 kez giriş yaptığı tespit edilen ve beyanına göre, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’nde kalan Erkan Bozkır isimli bir şahıs tarafından kandırıldığını ileri süren zanlı aleyhine yeni başlattığı tahkikatını tamamlayabilmek için mahkemeden süre isedi.

Tanık polis, ayrıca, gönüllü ifadeleri olan, Koraltay Arcan ile Yılhan Özkoraltay’ın açık ifadelerini alacağını beyan etti ve mahkemeden zanlı aleyhine 1 gün tutukluluk emri talep etti.

banner134

Huzurundaki şahadeti değerlendiren yargıç, zanlının bir gün süreyle poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2017, 05:28
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104