banner6

Güvenlik görevlisi tutuklandı, teminatla serbest bırakıldı

banner37

Bir barda güvenlik görevlisi olan İ.B.E., aralarında çıkan tartışma sonucu bir kişinin burun kemiğinin kırılmasına neden olduğu gerekçesiyle tutuklandı

Güvenlik görevlisi tutuklandı, teminatla serbest bırakıldı
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da Zahra Sokak üzerinde, bir barda güvenlik görevlisi olan İ.B.E., aralarında çıkan tartışma sonucu Ömer Burak Çelik’i ittirip yere düşürerek, kafasını yere çarpmasına ve burun kemiğinin kırılmasına neden olduğu gerekçesiyle tutuklandı.

“Vahim zarar” ve “Ciddi darp” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı İ.B.E. (E-20),  dün mahkemeye çıkarıldı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Senem Palabıyık, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü Adli Şube’de görev yapan polis memuru Yaren Gülmez’i dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Gülmez, 31.10.2021 tarihinde saat 00.30’da Sahra sokak üzerinde faaliyet gösteren bir barın park alanı içerisinde, barda güvenlik çalışanı olan zanlı İ.B.E.’nin eğlence mekanına alınmadığı gerekçesi ile tartışma çıkaran Lefkoşa’da sakin Ömer Burak Çelik’i konu mekanın giriş kapısından uzaklaştırdığı bir esnada, kendisini ittirip düşmesine sebep olduğunu anlattı.

Polis memuru Yaren Gülmez, ittirilen müştekinin,  yüzünün yere çarparak burun kemiğinin kırıldığını kaydetti.

banner134

Zanlının, alınan ifadeler ışığında 02.11.2021 tarihinde temin edilen derdest emri gereği tutuklandığını anlatan Gülmez, zanlının aleyhinde yürütülen tahkikatın tamamlandığını belirtti.

Gülmez, KKTC vatandaşı olan zanlının davalarında hazır olmasını sağlamak maksadıyla mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.
Yargıç Mine Ozankaya, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 5 bin TL nakdi teminat yatırması, KKTC vatandaşı muteber bir kefilin 100 bin TL’lik kefalet senedi imzalaması ve haftada 1 gün ispat-ı vücutta bulunması koşulu ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

 

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104