Güvenlik görevlisine 40 dikiş atıldı

banner37

Baser Watel Bashir isimli genç, Karaoğlanoğlu’ndaki bir kumarhanenin önünde tartıştığı güvenlik görevlisini elinden bıçakla yaraladı

Güvenlik görevlisine 40 dikiş atıldı
banner90

Meyil AVCAN

Karaoğlanoğlu bölgesinde faaliyet gösteren kumarhane önünde çıkan tartışmanın sonucunda, güvenlik görevlisi E.D.’yi sağ elinin dış kısmından bıçakla yaralayan zanlı Baser Watel Bashir, dün sabah yeniden mahkemeye çıkarıldı.


Girne Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Seran Bensen’in huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Mustafa Özmüezzin, tanık olarak dinlendi.


Mahkemede yeminli şahadet veren Özmüezzin, zanlının “Yaralama”, “Sarhoşluk” ve “Vahim Zarar” suçlarından methaldar olduğunu kaydederek, olayın olgularını mahkemeye aktardı.

“Üzerinde kanunsuz iki bıçak bulundu”

Karaoğlanoğlu’nda faaliyet gösteren kumarhaneye girmek isteyen zanlının sarhoş olması nedeniyle önce uyarıldığını, daha sonra da içmemesi şartıyla içeriye alınmasının sağlandığını ifade eden Özmüezzin, içeriye giren zanlının müşterilerle tartışması sonucu dışarıya atıldığını, ancak ısrarla içeri girmek istemesine rağmen güvenlik görevlisinin zanlıya engel olduğunu söyledi.


Özmüezzin, zanlının kanunsuz olarak tasarrufunda bulunduğu bıçağı çıkararak müşteki olan güvenlik görevlisi E.D.’yi bıçaklamak isterken, güvenlik müdürünün olayı fark etmesi üzerine bıçağı elinden aldıklarını ifade ederek, zanlının akabinde diğer cebinde taşıdığı bıçağı çıkartarak, müştekinin sağ el kolunun iç kısmını bıçakladığını kaydetti.


banner9
Zanlının mahkemeden alınan derdest emrince tutuklandığını ve zanlının üzerinde bulunan 1 adet kesici ağız uzunluğu 10 cm toplam uzunluğu 22.5 cm olan CRT marka ve 1 adet kesici uzunluğu 8.5 cm toplam uzunluğu 20 cm olan NATO marka sivri uçlu bıçakların emare alındığını belirten polis, yaralanan müştekinin hastaneye kaldırılarak, koluna 40 dikiş atıldığını aktardı


Tahkikat memuru Özmüezzin, zanlı aleyhinde yürütülen soruşturmanın tamamlandığına işaret ederek, davalarında hazır bulunabilmesi adına mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanması talebinde bulundu.


Yargıç Seran Bensen, zanlının yurt dışına çıkışlarının yasaklanmasına, tüm seyahat belgelerini polise teslim etmesine, haftada bir gün en yakın polis karakoluna giderek ispat-ı vücutta bulunmasına ve 10 bin TL nakdi teminat yatırması koşuluyla serbest kalmasına emir verdi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner96

banner108