Güzelyurt’ta 5 kaçak yakalandı

banner37

KKTC’de kaçak olarak kalan yabancı uyruklu 5 kişi daha yakalandı ve dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı

banner87
Güzelyurt’ta 5 kaçak yakalandı
banner90
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

Polis Genel Müdürlüğü’nün ülkemizde bulunan kaçaklara yönelik denetimleri Kurban Bayramı süresince de devam etti.

Güzelyurt’ta gerçekleştirilen denetimlerde KKTC’de kaçak olarak kalan yabancı uyruklu 5 zanlı, başkentte yakalandı ve dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Gözdem Çeliker, tanık olarak Güzelyurt Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Can Mulla’yı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Mulla, 13.08.2019 tarihinde Güzelyurt'ta tespit edilen Pakistan uyruklu zanlılar Ghulam Murtaza, Muhammad Tarıq, Muhammad Bılal, Salad Uddın ve Hindistan uyruklu Ampitral Sıngh’in KKTC'de ikamet izinsiz ve çalışma izinsiz suçlarından methaldar olduklarını belirtti.

Polis memuru Can Mulla, Muhaceret Şubesi'nden yapılan soruşturmada; zanlı Ghulam Murtaza’nın 07.11.2012, zanlı Muhammad Tarıq’ın 27.04.2018, Muhammad Bılal’ın 07.05.2018, Ampitral Sıngh’in 08.10.2018 ve Salad Uddın’in 17.05.2018 tarihlerinden itibaren ön izin şartlarını yerine getirmediklerinden dolayı bugüne kadar KKTC de ikamet izinsiz ve çalışma izinsiz olarak kalmakta olduklarının tespit edildiğini mahkemeye aktardı.

Mulla, İçişleri Bakanlığı'ndan alınacak ifadeler ve yazışmalar olduğunu belirtip, zanlıların ihraç

işlemlerinin tamamlanabilmesi için 2 gün tutukluluk talep etti.

Mahkemede söz alan zanlı Ghulam Murtaza, kalp rahatsızlığı olduğunu belirtti.

Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, zanlıların methaldar oldukları suçların oldukça yaygın oluşuna vurgu yapıp, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için 2 gün tutuklu kalmalarına emir verdi.

Güzeler, zanlı Murtaza’nın doktor kontrolünden geçirilmesine direktif verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75