banner6

Hacıali tutuklu yargılanacak

banner37

Askeri yasak bölgeden kaçak olarak Güney Kıbrıs’a geçen ve 3 ay sonra Lokmacı Kara Sınır Kapısı’na gelip Türk polisine teslim olan Ahmet Hacıali’nin aleyhine başlatılan tahkikat tamamlandı

Hacıali tutuklu yargılanacak
banner150 banner151 banner143

Emine UYSAL ÇALUDA

   Lefkoşa’da Lokmacı Kara Giriş Kapısı yakınlarında askeri yasak bölgeyi ihlal ederek 2019’un kasım ayında Güney Kıbrıs’a geçen ve 21 Şubat’ta Türk polisine teslim olan zanlı Ahmet Hacıali, dün mahkeme huzuruna çıkarıldı.

   “Birinci Derecede Askeri Yasak Bölgeyi İhlal” suçlamasıyla tutuklanan zanlı Hacıali, 16 günü aşmamak üzere cezaevine gönderildi.

   Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında, Lefkoşa Polis Müdürlüğü Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Aytan Özoğlu, yeminli şahadet vererek olguları aktardı.

   Özoğlu, zanlı Ahmet Hacıali’nin 5 Kasım 2019 tarihinde TC kimlik kartı ile Ercan Havalimanı’ndan KKTC’ye giriş yaptığını belirterek, zanlının 6 Kasım 2019 tarihinde ise 1. derece yasak bölge olan Metehan Kara Giriş Kapısı’ndan yetkili makamlardan izinsiz olarak Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’ne giriş yaptığını kaydetti.

   Zanlının 21 Şubat 2020 tarihinde Lokmacı Kara Giriş Kapısı’nda gelip, teslim olduğunu belirten Özoğlu, TC ve Suriye vatandaşı olan zanlının tutuklu yargılanmasını talep etti. 

   Yargıç Temay Sağer, zanlının 16 günü aşmamak üzere cezaevinde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110