Hafife alınamayacak 13 ayrı sabıkası var

banner37

Ülkede adı birçok suça karışan, 2 kez ihraç edilip Bakanlar Kurulu kararıyla 2 kez ihracı kaldırılan ve son olarak bir banka müdürünü ve bir polis memurunu tehdit etmekten tutuklanan Veysi Çelik, yargıç emriyle cezaevine gönderildi. Yargıç Mesutoğlu, zanlının yeniden suç işlemeyeceğine kimsenin kefil olmadığını vurguladı.

Hafife alınamayacak 13 ayrı sabıkası var
banner99

Elmas TOKAY

KKTC’de adı birçok suça karışan, ihraç edilip ardından Bakanlar Kurulu kararıyla ihracı kaldırılan ve önceki gün bir banka müdürünü ve bir polis memurunu tehdit eden Veysi Çelik, yargılanıncaya kadar cezaevine gönderildi.

Kararı okuyan Yargıç Mesut Mesutoğlu, Zanlı Veysi Çelik’in, 2005-2010 yılları arasında işlediği çeşitli suçlar nedeniyle birçok kez hapis cezası aldığını ve hafife alınamayacak 13 ayrı sabıkası olduğuna dikkat çekti ve serbest yargılanması halinde, yeniden suç işlemeyeceği veya yargıdan kaçmayacağı yönünde bir şahadet bulunmadığına vurgu yaptı.

Banka müdürünü ve polisleri tehdit etmişti

Henüz açıklanmayan bir nedenle, bir bankanın müdürünü telefonda tehdit ettiği belirtilen Çelik, “Tüm şubelerinize silahlı adam gönderip kurşunlatacağım” şeklinde tehdit savurduğu için Girne Polis Müdürlüğü’nde Adli Şube’ye çağrılmıştı.

Çelik, o esnada kendisine dokunduğunu iddia ettiği bir polis memuruna hakaretler yağdırıp, karakoldaki polisleri de “Sizi mermi manyağı yapacağım” sözleriyle tehdit etmişti.

banner134
Yenide suç işlemeyeceğine kimse kefil olmadı

Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu, Veysi Çelik’le ilgili okuduğu teminat kararında, zanlının tutuksuz yargılanması için mahkemede 2 kefilin dinletildiğini anımsattı.

Mesutoğlu, özellikle ilk kefilin mahkemeye verdiği beyanda, zanlıyı uzun yıllardır tanıdığını, ancak serbest kalması durumunda aynı suçu işleyip işlemeyeceğine dair net bir bilgi vermediğine dikkat çekti.

İkinci kefilin ise zanlının sadece tedavi olması için kefil olabileceğine işaret eden Mesutoğlu, kefilin, zanlının serbest kalması durumunda kaçıp kaçmayacağı konusunda net bir şahadet vermediğini belirtti.

Mesutoğlu: Ciddi sabıkaları var

Veysi Çelik’in 2005-2010 yılları arasında işlediği çeşitli suçlar nedeniyle birçok kez hapis cezası aldığını kaydeden Mesutoğlu, zanlının hafife alınmayacak 13 ayrı sabıkası olduğunu vurguladı.

Mesutoğlu, zanlının yasaklı göçmen olarak ülkeden 2 kez ihraç edildiğini, ihraç kararının ilgili makamlar tarafından 2 kez kaldırıldığına ancak suç işlemeye devam ettiğini söyledi.

Yargıç Mesut Mesutoğlu, son olarak tüm bu olgular ışığında zanlının birden fazla davası olduğuna değinerek, Veysi Çelik’in yargılanıncaya kadar 1 ayı geçmemek şartıyla hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderilmesine emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2017, 09:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75