banner6

Haileu’nun ölümüne sebep olmaktan yargılanacak

banner37

                Projektör montesi için çıktığı reklam tabelasının üzerinde 11 bin voltluk elektrik akımına kapılarak can veren 28 yaşındaki Meles Haileu’nun ölümünden sorumlu tutulan G.H., teminatla serbest bırakıldı

Haileu’nun ölümüne  sebep olmaktan yargılanacak
banner150 banner150 banner151

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa-Girne anayolu üzerinde bulunan bir reklam panosu üzerinde projektör montesi yaparken 11 bin voltluk elektrik akımına kapılarak hayatını kaybeden 28 yaşındaki Meles Haileu’nun ölümüyle ilgili ihmalkarlıktan aleyhinde soruşturma başlatılan G.H. (E-40), dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve teminatla serbest bırakıldı.

Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Hasan Boşnak, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde görev yapan polis çavuşu Hüseyin Ergüleç’i dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Ergüleç, 30.12.2021 tarihinde saat 10.40 raddelerinde Lefkoşa-Girne anayolunun 1’inci kilometresi üzerinde Lefkoşa’da sakin G.H.’nin gerekli emniyet tedbirlerini almadan bir şirkete ait reklam panosu üzerine projektör aydınlatma montesi yapmak için çalışma izinsiz olarak yanında çalıştırmakta olduğu Meles Haileu’yu pano üzerine çıkarttığını kaydetti.

Ergüleç, Meles Haileu’nun elinde tutmakta olduğu 3 metre uzunluğundaki profili, pano üzerinden geçmekte olan elektrik tellerine temas ettirmesi sonucu akıma kapıldığına vurgu yaptı.

Ergüleç, Haileu’nun kaldırılmış olduğu devlet hastanesi acil serviste tüm müdahalelere rağmen yaşamını yitirdiğini mahkemeye aktardı. 

Meles Haileu’nun otopsi maksatları bakımından morga kaldırıldığını ve olay mahallinde bulunan profilin emare olarak alındığını anlatan Ergüleç, zanlının derdest emri gereği tutuklandığına vurgu yaptı.

Ergüleç, zanlının gönüllü ifade verip, maktulü yanına yardım için aldığını ve 150 TL ödeme yapacağını belirttiğini anlattı.

Zanlının etki edebileceği tahkikatın tamamlandığını belirtip, yargılanıncaya değin mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Mine Ozankaya, zanlının yurtdışına çıkışının yasaklanmasına, 15 bin TL nakdi teminat yatırması, KKTC vatandaşı iki kefilin 150’şer bin TL’lik kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün ispat-ı vücutta bulunması koşulu

banner343
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110