“Hakkım olandan bir kuruş fazla almadım”

banner37

Çalıştığı işyerinin kasasından 3 bin 165 TL nakit para ve üç karton sigara çalıp, aynı gün yurtdışına çıkış yapan ve bir yıl sonra KKTC’ye giriş yaparken tutuklanan Cumali Mert Bulut, mahkemede kendini savundu

banner87
“Hakkım olandan bir kuruş fazla almadım”
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Demirhan’da geçtiğimiz yıl Oktay Off Licence isimli işyerinde kasiyer olarak çalıştığı esnada kasadan 3 bin 165 TL nakit para ve 405 TL değerinde üç karton sigara sirkat edip, aynı gün yurtdışına çıkış yaptığı ileri sürülen Cumali Mert Bulut, KKTC’ye giriş yaparken tutuklandı.

“Müstahdem tarafından sirkat” suçlamasıyla dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılan zanlı Bulut, “Hakkım olandan bir kuruş fazla almadım” dedi.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Behrat Mavioğlu, Demirhan Polis Karakolu’nda görevli polis memuru Mehmet Bayır’ı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Bayır, zanlı Cumali Mert Bulut’un 21.01.2019 tarihinde saat 05.05’te Demirhan’da Oktay Off Licence isimli işyerinde kasiyer olarak çalıştığı esnada kasadan 3 bin 165 TL nakit para ve 405 TL değerinde üç karton sigara sirkat ettiğine vurgu yaptı.

Polis memuru Mehmet Bayır, zanlının aynı gün Ercan Havalimanı’ndan çıkış yaptığını ve 20 Ocak’ta KKTC’ye giriş yaparken tutuklandığını kaydetti.

Bayır, zanlının suçlamaları reddettiğini ancak kamera kayıtlarından sigaraları çantasına koyarken görüntüsü ile market sahibinin şikayeti olduğuna vurgu yaptı.

Tahkikatın tamamlandığını ve zanlının turist statüsünde olup, yargılanmaktan kaçabileceğine dikkat çeken Bayır, tutuklu yargılanmasını talep etti.

Yargıç Temay Sağer, zanlının 15 günü aşmayan süreyle Merkezi Cezaevi’nde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108