Hakkında 2 soruşturma birden açıldı

banner37

Ertan Karadağ, komşusunu ‘ölümle tehdit ettiği’ ve Karşıyaka’daki bir kafeden de 300 TL çaldığı suçlamasıyla tutuklandı

banner87
Hakkında 2 soruşturma birden açıldı
banner90
banner8

Polis, Ertan Karadağ isimli 26 yaşındaki gencin hakkında hem şiddet tehdidi, hem de hırsızlık suçlarından iki ayrı soruşturma başlattı.

Komşusuna bıçak çekerek ‘seni öldürürüm’ diye tehdit ettiği ve bir kafeden 300 TL madeni nakit para çaldığı suçlamasıyla tutuklanan Karadağ, dün Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve aleyhine 2 günlük tutukluluk emri alındı.

Mahkemede yeminli şahadet vererek olguları aktaran Lapta Polis Karakolu’nda görevli polis memuru Mehmet Alibaba, zanlının ilk etapta 10 Ekim’de komşusu M.A.’yı bıçak çekip, “seni öldürürüm” diyerek tehdit ettiği gerekçesiyle gözaltına alındığını söyledi.

Karakolda ifade veren zanlının söz konusu suçlamayı reddettiğini ancak 15-20 Ekim 2019 tarihleri ve 22.00-19.00 saatleri arasında, Karşıyaka’da faaliyet gösteren bir kafenin penceresinden içeriye girip 300 TL madeni parayı çaldığını itiraf ettiğini söyleyen Alibaba, zanlı hakkında her iki mesele ile ilgili soruşturma yapıldığını belirterek, soruşturmanın selameti açısından zanlının aleyhine 2 günlük tutukluluk emri talep etti.

Polisin talebini yerinde bulan mahkeme, istenen tutukluluk emrini verdi.

(KAMALI HABER)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75