banner6

Hakkındaki, sınır dışı kararı kaldırıldı

banner37

Bozdurması için kendisine emanet edilen, 125 bin TL’lik toplam 6 çeki kırdırarak, 60 bin TL’yi sirkat etmekle suçlanan Doğan Eyisan, başka suçtan ihraç edildiği KKTC’ye dönünce mahkemeye çıkarılıp teminata bağlandı

Hakkındaki, sınır dışı kararı kaldırıldı
banner99

Sedef BOŞNAK

Bozdurması için kendisine emanet edilen 125 bin TL’lik toplam 6 çeki kırdırarak, 60 bin TL’yi sirkat etmekle suçlanan Doğan Eyisan, yaklaşık üç yıl önce başka bir suçtan ihraç edildiği ülkeye, “sınır dışı kararı kaldırıldığı” için dönünce tutuklandı.

Doğan Eyisan dün, işlediği iddia edilen “Emanetçi tarafından sirkat” suçundan ötürü, Gazimağusa’da yargıç huzuruna çıkarıldı ve işlediği suçtan ileride yargılanmak üzere, 3 bin TL nakdi teminat karşılığında serbest bırakıldı.

banner134

Mahkemenin Ceza Davaları Yargıcı Hazal Hacımulla, huzurunda görüşülen teminat duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Serhan Bundak’ın sorularını, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan İbrahim Bulut yanıtladı.

Tanık polis İbrahim Bulut, turist olarak KKTC’de bulunan TC uyruklu zanlının, 2013’te işlediği bir suçtan ülkeden ihraç edildiğini ve ihraç kararı iptal edilir edilmez ülkeye giriş yaptığını söyledi.

İbrahim Bulut, zanlının ülkeden ihraç edilmeden önce, konu suçu işlediğine vurgu yaparak, zanlı aleyhine yürüttüğü soruşturmasını tamamladığını belirtti ve mahkemeden uygun bir teminat talep etti.

Müştekinin şikâyeti yok

Zanlıyı savunan avukat, tanık polise, yurt dışında olan çeklerin sahibinin, müvekkiliyle ilgili bir şikayeti olmadığını ayrıca, konuyla ilgili olay tarihinden bir hafta sonra, Dörtyol Polis Karakolu’na yazılı bir dilekçe de gönderdiğini beyan etti.

Huzurundaki şahadeti ve beyanları değerlendiren yargıç, 3 bin TL nakdi teminata bağladığı zanlıyı KKTC dışına çıkmaktan men etti ve bu maksatla tüm pasaport ve seyahat belgelerine el koydu.

Yargıç ayrıca, zanlı lehine, KKTC vatandaşı 2 kefilin de 25’Er bin TL’lik kefalet senedi imza etmesini istedi.

Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2017, 08:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88