Haklarında, ihraç işlemi başlatıldı

banner37

Polisin Girne’de gerçekleştirdiği rutin kontroller sırasında ülkede kaçak olarak kaldıkları belirlenen 3 kişi tutuklandı

Haklarında, ihraç işlemi başlatıldı

   Polisin önceki akşam Girne’de gerçekleştirdiği rutin kontroller sırasında, ülkede ikamet izinsiz olarak kaldıkları belirlenen 3 kişi tespit edildi.

   Kenan Aktaş, Ali Balcı ve Florent Mhube isimli üç zanlı, dün sabah Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve aleyhlerine başlatılan ‘ihraç işlemleri’ nedeniyle haklarında üçer günlük tutukluluk emri alındı.

   Meseleyle ilgili mahkemede şahadet veren polis memuru Süleyman Talu, zanlıların önceki gün Girne’de gerçekleştirilen rutin kontrollerde tespit edildiklerini söyledi.

   Polis, zanlı Ali Balcı’nın 5 Aralık 2018, Florent Mhube’nin 28 Mayıs 2018 ve Kenan Aktaş’ın da 1 Ağustos 2019 tarihinden beridir ülkede ikamet izinsiz kaldığını belirtti.

   Zanlıların sınır dışı edilebilmeleri için haklarında ‘ihraç işlemi’ başlatacaklarını kaydeden polis memuru bu nedenle tümünün aleyhine de üçer günlük tutukluluk emri talep etti.

   Mahkeme, polisin talebini kabul ederek istenen tutukluluk emrini verirken, söz hakkı alan zanlılar ülkelerine dönmek istediklerini ifade etti.

(KAMALI HABER)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108