banner6

Hala Sultan davası 23 Kasım'da görüşülecek

banner37

Sabahın erken saatlerinde mahkeme önünde toplanan Hala Sultan İlahiyat Koleji öğrencileri ve velileri KTOEÖS’ü protesto etti. Öğrenci ve veliler ellerinde "Eğitim hakkı engellenemez", "Özgür düşünelim ve özgürlüklere saygı duyalım", "Eğitim demokratik bir haktır" yazılı pankartlar taşıdı.

Hala Sultan davası 23 Kasım'da görüşülecek
banner90
banner99

Ceren ÖZBİL

Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası'nın (KTOEÖS), Hala Sultan İlahiyat Koleji'nin kapatılmasıyla ilgili açtığı dava, dün Yüksek İdare Mahkemesi (YİM) tarafından 23 Kasım'a ertelendi.

Davada, Hala Sultan İlahiyat Koleji’ni Avukat Gamze Topal Ergüçlü ile Yusuf Ergüçlü, KTOEÖS’ü de Avukat Öncel Polili temsil ediyor.

Sabahın erken saatlerinde mahkeme önünde toplanan Hala Sultan İlahiyat Koleji öğrencileri ve velileri KTOEÖS’ü protesto etti.

Öğrenci ve veliler ellerinde "Eğitim hakkı engellenemez", "Özgür düşünelim ve özgürlüklere saygı duyalım", "Eğitim demokratik bir haktır" şeklinde pankartlar taşıdı.

Basına açıklamada bulunan Hala Sultan İlahiyat Koleji Okul Aile Birliği As Başkanı Hikmet Kaynarca, okulun 5 yıl gibi kısa bir sürede 913 öğrenciye ulaştığını söyledi ve son iki yılda da okuldan 84 öğrencinin mezun olduğunu ifade etti.

Mezunların yüzde 90'ının üniversitelere yerleştirildiğine işaret eden Kaynarca, başarılı bir eğitim veren bu okulu kapatmak isteyenleri anlamadıklarını kaydetti.

Kaynarca, bu süreç içerisinde haksız ithamlarla karşı karşıya kaldıklarını belirtti ve yargıya güvendiklerini söyledi.

"Yasal bir sendika değildir"

Kaynarca konuşmasında, KTOEÖS’ün yasal bir sendika olmadığını söyledi ve sendikanın kendi tüzük maddelerine uymadığını iddia etti.

Olağanüstü Genel Kurul'un sendika yönetim kurulu tarafından ilgili tüzük maddelerine uygun olarak gerçekleştirilmediğini belirten Kaynarca, yetkililere çağrı yaparak gereğinin yapılmasını istedi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2016, 09:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104