banner6

Halen bulunamayan eşyalar var

banner37

Demirhan’da Birol Şensoy’a ait ambardan çaldıkları eşyaların bir kısmını hurdacıya satan, bir kısmı da tasarruflarında bulunan Sadık ve Salih Mavideniz kardeşlerin tutukluluk süreleri uzatıldı

Halen bulunamayan eşyalar var
banner151

Mustafa ÖZYAĞCI

Demirhan’da Birol Şensoy’a ait ambarı açarak içerisinden bulunan eşyaları çaldıkları suçlamasıyla tutuklanan Sadık Mavideniz ile Salih Mavideniz kardeşlerin tutukluluk süreleri üç gün daha uzatıldı.

Ambardan çalınan eşyaların bir kısmı tasarruflarında bulunan ve bir kısmını da hurdacıya sattıklarını itiraf eden Mavideniz kardeşler dün yeniden Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. Polis, hurdacıya satılan eşyaların da bulunduğunu ancak halen bulunamayan eşyalar olduğunu belirtti.

Kıdemli Yargıç Hazal Hacımulla’nın huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına Savcı İlhan Damdelen, polis memuru Ömer Can’ı tanık olarak dinletti.

Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren polis memuru Ömer Can, olayla ilgili bulguları aktardı. Polis

Memuru Ömer Can, zanlılar Sadık Mevideniz ile kardeşi Salih Deniz’in 27 – 28 Kasım 2017 tarihleri ve 09.00 –

09. 00 saatleri arasında, Demirhan’da Birol Şensoy’a ait ambarın giriş kapısı üzerindeki asma kilidi kırdıktan sonra, içerisinden bulunan 1 adet kaynak makinesi, 1 adet hava kompresörü,100 adet demir flanş, 12 adet

kondansatör, 25 adet kaynak için kullanılan tapayı sirkat ettiklerini söyledi.

Polis mesele ile ilgili olarak başlatılan soruşturmanın devam ettiğini, zanlıların çalmış olduğu eşyaların bir kısmını zanlıların aracında, geriye kalanının ise Haspolat bölgesinde bir hurdacıya satıldığını tespit edilerek emare aldıklarını anlattı.

Polis mesele ile ilgili olarak başlatılan soruşturmanın devam ettiğini, zanlıların vermiş oldukları gönüllü ifadelerinde suçlarını kabul ettiklerini belirterek, tahkikatın selameti ve kaybolan emarelerin bulunması için her iki zanlının da 6 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Hazal Hacımulla, tahkikatın selameti açısından zanlıların soruşturma maksatlı 3 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2017, 10:38
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110