'Hamile' çocukla ilişkisi olup olmadığını DNA sonuçları belirleyecek

banner37

Girne’de 8 haftalık hamile olduğu ortaya çıkan 14 yaşındaki çocukla görüşen bir genç, “16 yaşından küçük çocuğu alıkoyma” suçuyla teminata bağlandı

banner87
'Hamile' çocukla ilişkisi olup olmadığını DNA sonuçları belirleyecek
banner90
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

14 yaşındaki kız çocuğunun 8 haftalık hamile olduğunun anlaşılması üzerine soruşturma başlatan polis, çocuğun ifadeleri doğrultusunda Lefkoşa’da 23 yaşındaki bir genci “16 yaşından küçük çocuğu alıkoyma” suçuyla teminata bağladı. Gencin, suçla bağı olup olmadığı DNA sonuçlarıyla ortaya çıkacak.

Rahatsızlanarak Girne Dr. Akçiçek Hastanesi’ne başvuran 14 yaşındaki bir kız çocuğunun 8 haftalık hamile olduğunu belirleyen doktorlar, durumu polise ve Sosyal Hizmetler Dairesi’ne bildirdi.

Sosyal Hizmetler Dairesi olayı yakın takibe alırken, soruşturma başlatan Girne Polis Müdürlüğü, çocuğun ilk ifadeleri doğrultusunda Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nden de yardım alarak 23 yaşındaki bir genci tutuklamış ve

“16 yaşından küçük çocuğa cinsel tecavüz” soruşturması kapsamında iki gün tutukluluk emri almıştı.

Polis, 23 yaşındaki genci dün “16 yaşından küçük çocuğu alıkoyma” suçuyla teminata çıkardı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Yargıcı Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen teminat duruşmasında KKTC Başsavcılığı adına Savcı Ali Hidayet, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan Müfettiş Muavini İrfan Türk’ü dinletti.

   Meseleyle ilgili mahkemede yeminli şahadet veren Türk, 2019 yılı Mart ayında zanlı Ö.Y’nin, 2005 doğumlu olan kız çocuğunu, Gönyeli’deki ikametgahında yasal vasisi hilafında alıkoyma suçuyla methaldar olduğunu kaydetti.

Müfettiş Muavini İrfan Türk, zanlının suçla bağı olup olmadığının DNA sonuçlarıyla netleşeceğine dikkat çekti

Türk, TC ve KKTC vatandaşı olan zanlının mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

   Yargıç Cenkay İnan, zanlının ilk nazarda 16 yaşından küçük çocuğu alıkoyma suçuyla bağı olabileceğine bulgu yaptı.

İnan, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2019, 09:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75