Hapla, 5 aylık bebeği düşürdüler

banner37

20 haftalık hamileliğini yasa dışı bir şekilde sonlandıran N.N.N., ile ona yardım eden E.E.B., tutuklanarak mahkemeye çıkarıldı

Hapla, 5 aylık bebeği düşürdüler
banner90
banner8

Sedef BOŞNAK

   Mutluyaka köyündeki bir gece kulübünde çalışan Kamerun uyruklu 29 yaşındaki N.N.N.’nin, karnında taşıdığı 5 aylık erkek bebeğini, arkadaşı E.E.B.’nin yardımıyla yasa dışı yolla, sonlandırdığı tespit edildi.

   Hap kullanarak 20 haftalık hamileliğini sonlandıran N.N.N., ileride yargılanmak üzere 3 bin TL nakdi teminata bağlanarak serbest bırakılırken, ülkede kaçak olduğu için hakkında ihraç kararı bulunan ve hapları temin ettiği belirlenen E.E.B., ise yargılanıncaya kadar cezaevine gönderildi.

   Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler’in huzuruna ayrı ayrı çıkarılan iki kadının aleyhlerindeki olguları aktarması için Savcı Yardımcısı Hüseyin Gökhan Eser, Dörtyol Polis Karakolu’ndan polis memuru İbrahim Bulut’u tanık olarak çağırdı.

   İbrahim Bulut, 12 Mayıs 2020’de hakkında ihraç kararı çıkan E.E.B.’nin, gece kulübünde konsomatris olarak çalışan arkadaşı N.N.N’nin isteği üzerine, 4 Mayıs’ta, bin 50 TL karşılığında, çocuk düşürmede kullanılan 2 hapı, bir taksici aracılığıyla N.N.N.’ye ulaştırarak, “Çocuk düşürmek için ilaç tedarik etme” suçunu işlediğini söyledi.

   Bulut, 5 Mayıs 2020’de karnında taşıdığı yaklaşık 20 haftalık cenini, bahse konu hapları kullanarak, hamileliğini yasa dışı sonlandıran N.N.N.’nin telefonunu emare aldığını ve yaptığı ilk incelemede, hamileliğin nasıl sonlandırıldığına dair araştırma yaptıktan sonra E.E.B., ile irtibata geçtiğini dile getirdi.

   Gece kulübündeki kamera kayıtlarını incelediğini kaydeden tanık polis, önce taksiciye, ardından E.E.B.’ye ulaştığını anlattı.

   Tahkikatının, zanlıların etki edecekleri kısımlarını tamamladığını ve her iki zanlıya yazılı dava tebliğ ettiğini belirten tanık polis, ayrıca, adli tıp uzmanının cenine otopsi yaptığını ve ceninin kesin ölüm sebebinin belirlenmesi için aldığı kan, idrar ve doku örneklerini Türkiye’ye gönderdiğini kaydetti.

   Gönüllü ifade verip pişmanlıklarını dile getirerek, aleyhlerindeki suçlamaları kabul eden zanlılar, aleyhine olgulara göre mahkemeden uygun teminat talep etti.

   Huzurundaki meseleyi titizlikle değerlendiren kıdemli yargıç, her iki zanlının da tüm pasaport ve seyahat belgelerine el koydu.

   Kıdemli yargıç, hakkında ihraç kararı bulunan E.E.B.’yi her ne şart altında olursa olsun 1 ayı geçmeyen bir süre hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderirken, çalışma izniyle ülkede bulunan N.N.N.’yi 3 bin TL nakdi teminat karşılığında serbest bıraktı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75