Hapla alkolü karıştırdı, hastanelik oldu

banner37

İki antidepresan hapla birlikte alkol alınca fenalaşarak hastaneye kaldırılan Uğur Uçan’ın iki yıldır ülkede kaçak olduğu ortaya çıktı

Hapla alkolü karıştırdı, hastanelik oldu
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

   Lefkoşa’da Dereboyu olarak bilinen caddede iki antidepresan hapla birlikte alkol alıp, fenalaşarak hastaneye kaldırılan zanlı Uğur Uçan’ın iki yıldır ülkede kaçak olarak kaldığı ortaya çıktı.

   “KKTC’de izinsiz ikamet etme” suçundan tutuklanan Uçan, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve yargılanıncaya kadar hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderildi.

   Yargıç Hazal Hacımulla’nın huzurunda görüşülen teminat duruşmasında, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Volkan Kayabaş, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Cemil Ballıkara’yı dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Ballıkara, 27.07.2020 tarihinde 23.50’de Osman Paşa Caddesi’nde iki adet antidepresan hapla alkol içen, zanlı Uğur Uçan’ın rahatsızlanarak, 112 Acil Servis Ambulansı ile Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırıldığını belirtti.

   Polis memuru Cemil Ballıkara, zanlının 31.08.2018 itibaren KKTC’de izinsiz ikamet ettiğinin tespit edildiğini kaydetti.

   Ballıkara, TC vatandaşı olan zanlının davaları görüşülünceye değin mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

banner134
   Yargıç Hazal Hacımulla, zanlının 25 günü aşmamak üzere Merkezi Cezaevi’nde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75