Haplardan 500 adet aldığı belirlendi

banner37

Ülkeye bin 700 uyuşturucu hap getirip, bunların 863’ünü sattıklarını kabul eden Serkan Akgün ve Hasret Şen’den 500 adet hap aldığı belirlenen Enes Gülyaprağa, yargılanmak üzere cezaevine gönderildi

banner87
Haplardan 500 adet aldığı belirlendi
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Ülkeye bin 700 adet uyuşturucu hap getirip, bunların 863’ünü sattıklarını kabul eden ve tasarruflarında da 837 tane uyuşturucu hap bulunan Serkan Akgün ve Hasret Şen’in piyasaya sürdüğü haplardan, 500 adet aldığı belirlenen Enes Gülyaprağa, yargılanmak üzere cezaevine gönderildi.

Serkan Akgün ve Hasret Şen ise, daha önce yargılanmak üzere teminat emriyle cezaevine gönderilmişti ve halen cezaevinde yargılanmayı bekliyor.

“Kanunsuz uyuşturucu madde tasarrufu” suçlamasıyla tutuklanan zanlı Enes Gülyaprağa dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne teminat duruşmasına çıkarıldı.

Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Ergin Atıcı, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis çavuşu Erkan Karam’ı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Karam, 28.08.2018 tarihinde, saat 00.10 sıralarında, Gönyeli’de Atatürk Caddesi’nde Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekiplerince gerçekleştirilen operasyon sonucu zanlı Serkan Akgün’ün tasarrufunda 100 adet yeşil renk uyuşturucu madde içerdiğine inanılan hap bulunarak emare alındığını anımsattı.

Polis çavuşu Erkan Karam, zanlı Serkan Akgün’ün, Hasret Şen (E-28) ile birlikte kaldıkları ikametgâhta yapılan aramada ise yine uyuşturucu madde içerdiğine inanılan toplam 737 adet hap daha bulunarak emare olarak alındığını yineledi.

Karam, zanlıların gönüllü ifade verdiğini belirterek, konu hapları 19 Haziran 2018 tarihinde bin 700 adet olarak Ercan Havalimanı’ndan ithal ettiklerini itiraf ettiklerini anımsattı.

Karam, zanlıların ithal ettiklerini haplardan 500 tanesini alan zanlı Enes Gülyaprağa’nın Girne’de tespit edilerek, mahkeme emri gereği tutuklandığını söyledi.

Karam, zanlının ifade vermediğini, yazılı dava tebliğinde suçlamaları reddettiğini ancak aldıkları açık ifadelerde zanlıyı suça bağlayıcı şahadet olduğuna vurgu yaptı.

Zanlının yargılanmaktan kaçabileceğine dikkat çeken Karam, tutuklu yargılanmasını talep etti.

Yargıç Cenkay İnan, zanlının bir ayı aşmamak üzere Merkezi Cezaevi’nde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2018, 09:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108