banner6

Hapse girme parası istedi yeniden hapse gitti

banner37

Hapse girmesine sebep olduğu iddiasıyla eski nişanlısını bıçakla tehdit ederek 100 bin sterlin istediği, kızını da telefonla arayarak tüm ailesini ölümle tehdit ettiği suçlamasıyla tutuklanan E.B. isimli şahıs, cezaevine gönderildi

Hapse girme parası istedi yeniden hapse gitti
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

Cihangir’de 24 Eylül sabahı, hapse girmesine sebep olduğu iddiası ile eski nişanlısının boğazına bıçak dayayarak ölümle tehdit ettiği ve 100 bin sterlin para istediği iddiasıyla tutuklanan E.B. isimli kişi, yeniden cezaevine gönderildi.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü teminat duruşmasında yeminli şahadet veren polis çavuşu Ahmet Kavan, zanlı E.B.’nin “Şiddet tehdidi”, “Kanunsuz bıçak taşıma”, “Darp” ve “Telefonda tacizlik” suçlarından methaldar olduğunu söyledi.

Kavan, zanlının 24 Eylül 2021 tarihinde, saat 07.30 raddelerinde Cihangir’de, cezaevine girip çıktığı gerekçesiyle ayrıldığı nişanlısının kullanımında bulunan aracının içerisine gizlice girip saklandığını belirterek, müştekinin araca binip seyir halinde olduğu sırada zanlının sağ dirsek içi ile müştekinin boynunu sıkıp darp eyleminde bulunduğunu, sol elinde kanunsuz olarak bulundurduğu tahmini ağız uzunluğu 5 cm olan krem saplı ahşaba benzeyen bıçağın sivri tarafını gırtlağına tuttuğunu kaydetti.

Kavan, aracın durmasının ardından zanlının müştekiyle birlikte araçtan indiğini dile getirerek, daha sonra müştekiyi “Senin yüzünden bir yıl içeride yattım, bana yüz bin sterlin vereceksin, vermezsen seni de çocuklarını da öldüreceğim” şeklinde tehdit ettiğini ifade etti.

banner134

Zanlının 24 Eylül 2021 tarihinde, saat 08.00 raddelerinde, Değirmenlik’te ikamet eden müştekinin kızını telefonla aradığını söyleyen Kavan, “Sen annenin büyük kızısın, bu söyleyeceklerimi annene söyle. Annenin bana yüz bin sterlin borcu var, onu ödemesi gerekir, bir yıl onun yüzünden boş yere hapis yattım ve bu sebepten dolayı kızımdan oldum. Anneni bu yüzden öldürüyordum, şimdi annen karakoldadır. Eğer borcunu ödemezse seni, kız kardeşini, babanı, babanın eşini, anneanneni, dedeni, dayını ve anneni öldüreceğim” diyerek şiddet kullanma tehdidinde bulunduğunu vurguladı.

Kavan, zanlının etki edebileceği tahkikatın tamamlandığını söyleyerek, cezaevindeyken de telefonla müştekiyi taciz eden zanlının mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Mine Ozankaya, zanlının 20 günü aşmamak üzere cezaevinde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104