banner6

Haşere ilaçlarının parasını çaldı, 30 ay hapse mahkum oldu

banner37

Çalıştığı şirketten 36 bin 446 TL çalmakla suçlanan İsmail Hakan, suçlu bulundu

Haşere ilaçlarının parasını çaldı,  30 ay hapse mahkum oldu
banner150 banner150 banner151

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da Tamçağ LTD. isimli işyerinde 2020 yılı ile 5 Haziran 2021 tarihleri arasında haşere ilaçlama bölümünde çalışırken şirket adına tahsil ettiği 36 bin 446 TL’yi zimmetine geçirmekten yargılanan İsmail Hakan, suçlu bulundu ve 30 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde “Müstahdem tarafından sirkat” suçuyla itham edilen sanık, suçlamaları kabul etti.

Fadıl Aksun’un başkanlığında, Kıdemli Yargıç Şerife Katip ve Yargıç Murat Soytaç’tan oluşan Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi heyetinin baktığı davanın dünkü karar oturumunda, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Ergin Atıcı hazır bulundu.
Kararı okuyan Soytaç, sanığın işlediği “Müstahdem tarafından sirkat” suçunun ciddi suçlardan olduğuna vurgu yaparak, geniş bir zaman dilimi içinde tekrar tekrar aynı suçun işlenmesi ve miktarın yüksek oluşunu sanığın aleyhine değerlendirdiklerini belirtti.

Kamu yararı gereği bu tür suçları işleyen ve işleme eğilimi içinde olan kişilere karşı caydırıcı cezalar verilmesi gerektiğinin üzerinde duran Yargıç Soytaç, lehte ve aleyhte olan tüm hususları değerlendirdikten sonra sanığa oybirliği ile 30 ay hapis cezası verdiklerini açıkladı.
 

banner343
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110