banner6

Hastane otoparkında uyuşturucu operasyonu

banner37

Narkotiğin devlet hastanesinin park alanında düzenlediği operasyonda, iki kişi yaklaşık 8 gram bonzai ile yakalandı, uyuşturucuyu satın aldıklarını iddia ettikleri Eser Sapan’ın tasarrufunda da 32 gram bonzai bulundu

Hastane otoparkında uyuşturucu operasyonu
banner151

Emine UYSAL

Lefkoşa’da Narkotik ekibince devlet hastanesinin park alanında düzenlenen operasyonda, iki kişi yaklaşık 8 gram bonzai ile yakalanırken, uyuşturucuyu satın aldıklarını iddia ettikleri Eser Sapan da tasarrufunda yaklaşık 32 gram bonzai ile tutuklandı.

“Kanunsuz uyuşturucu madde alma, verme ve tasarrufu” suçlamasıyla tutuklanan Adnan Yusein, Cengiz Saybaş ve Eser Sapan, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Atilla Enver Etkin, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Mustafa Zor’u dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Zor, 11 Temmuz’da saat 22.15’te Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nin otoparkında zanlı Adnan Yusein’in kullanımında Cengiz Saybaş’ın ise yolcu olarak bulunduğu araçta yapılan aramada, dört adet içinde sentetic cannabionid olduğuna inanılan sarma sigara, yaklaşık 6 gram sentetic cannabionid olduğuna inanılan uyuşturucu madde bulunarak emare alındığını kaydetti.

Zanlı Adnan Yuseyin’in konu maddeleri 2017 Temmuz ayında zanlı Eser Sapan’dan 2 bin TL karşılığında 10 ayrı pakette 30 gram olarak satın aldığını itiraf ettiğini belirtti.

Polis memuru Mustafa Zor, zanlı Cengiz Saybaş’ın ise zanlı Adnan Yusein’den yarım gram sentetic cannabionid aldığının belirlendiğini anlattı.

“Eser Sapan, aynı gece operasyonla yakalandı”

Mustafa Zor, zanlı Eser Sapan’ın dün saat 01.30’da Feride Hikmet Sokak’ta tutuklandığını belirtti.

Zanlının aracında yapılan aramada aracın sağ ön kapı kolunda iki ayrı kağıtta sarılı iki gram, 10 ayrı pakette de 30 gram sentetic cannabionid olduğuna inanılan uyuşturucu madde bulunduğuna dikkat çekti.

Polis memuru Zor, zanlı Eser Sapan’ın uyuşturucu maddeyi Temmuz 2017 tarihinde aranan bir şahıstan üç bin TL karşılığında iki seferde 60 gram uyuşturucu madde satın aldığının belirlendiğini kaydetti.

Zanlı Eser Sapan’ın ikametgahında da arama yapıldığını söyleyen Zor, CD kabında bir gram, laptop çantasında bir gram sentetic cannabionid olduğuna inanılan uyuşturucu madde bulunduğunu anlattı.

Aranan bir şahıs olduğuna, uyuşturucu maddelere analiz yapılacağına, üç zanlının da verdiği ifadelerin teyit ve tekzibinin yapılması gerektiğine ve uyuşturucuların sarılı bulunduğu poşetlere parmak izi analizi yapılacağına dikkat çeken Zor, üç zanlının da bu aşamada iki gün tutuklu kalmasını talep etti.

Zanlılar tutukluluk talebine itiraz etmedi. Yargıç Cenkay İnan, zanlıların tahkikat amaçlı üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2017, 08:34
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110