Hastaneden çıktı, uyuşturucu aldı

banner37

Uyuşturucudan sayısız sabıkası bulunan ve yine uyuşturucuyla yakalanan Fırat Deniz, pişman olduğunu söyleyince mahkeme “değdi mi?” diye sordu

Hastaneden çıktı,  uyuşturucu aldı
banner90
banner8

“OĞLUMUN YÜZÜNE BAKAMIYORUM”… Evinde yapılan aramada tasarrufunda az miktarda sentetik uyuşturucu bulunan Fırat Deniz, dün çıkarıldığı mahkemede, “Bağımlıyım. Tedavi görüyorum. Üç gündür hastanedeydim. Hastaneden çıktığım gün terminalde bir satıcı gördüm ve 100 TL’ye uyuşturucu satın aldım. Bugün (dün) hastanede ilaçlarımı almak için kurula girecektim. Bize yardımcı olun. 22 senedir bu maddeden dolayı parça parça hapis yattım” ifadelerini kullandı. Mahkemenin zanlı Fırat Deniz’e, “Değdi mi?” sorusu üzerine, Deniz, “Değmedi. 17 yaşındaki oğlumun yüzüne bakamıyorum” dedi.

Emine UYSAL ÇALUDA

   Yıllardır uyuşturucu batağında olan, yine uyuşturucuyla yakalanan 48 yaşındaki Fırat Deniz, pişmanlığını dile getirince, mahkeme “değdi mi?” diye sordu.

   22 yıldır uyuşturucu batağında olduğunu ve zaman zaman hapis yattığını söyleyen Fırat Deniz ise, tedavi olmak istediğini, üç gün kaldığı hastaneden çıktığı gün terminalde gördüğü bir satıcıdan uyuşturucu satın aldığını itiraf etti.

   Evinde yapılan aramada tasarrufunda az miktarda sentetik uyuşturucu bulunan Fırat Deniz, “Bağımlıyım. Tedavi görüyorum. Üç gündür hastanedeydim. Hastaneden çıktığım gün terminalde bir satıcı gördüm ve 100 TL’ye uyuşturucu satın aldım. Bugün (dün) hastanede ilaçlarımı almak için kurula girecektim. Bize yardımcı olun. 22 senedir bu maddeden dolayı parça parça hapis yattım” ifadelerini kullandı.

   Mahkemenin “değdi mi?” sorusu üzerine, Deniz, “Değmedi. 17 yaşındaki oğlumun yüzüne bakamıyorum” dedi.

   “Kanunsuz uyuşturucu madde (sentetik cannabinoid) tasarrufu” suçlamasıyla tutuklanan zanlı Fırat Deniz, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı İlhan Damdelen, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Ozan Özder’i dinletti.

   Mahkemede şahadet veren Özder, 12.08.2020 tarihinde, saat 19.00 sıralarında, Lefkoşa’da sakin Fırat Deniz’in ikametgahında Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan aramada yaklaşık yarım gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve içerisinde tütün ile karışık sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde olduğuna inanılan bir adet ucu yanık sarma sigara bulunarak emare olarak alındığını kaydetti.

   Polis memuru Ozan Özder, zanlının gönüllü ifade verip, uyuşturucu maddeyi 11 Ağustos’ta aranan bir şahıstan satın aldığının belirlendiğini söyledi.

   Aranan bir şahıs, alınacak ifadeler ve soruşturulacak şahıslar olduğunu belirten Özder, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının bir gün tutuklu kalmasını talep etti.

   Yargıç Temay Sağer, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının bir gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75