banner6

Hastanelik olana kadar kavga ettiler

banner37

Dipkarpaz’da önceki akşam polis karakolunda yaşanan kavga ile ilgili 6 kişi tutuklanırken, kavgada yer alan İhsan Tuğay ve oğlu Mehmetali Tuğay’ın hastanede tedavileri devam ediyor.

Hastanelik olana kadar kavga ettiler
banner151 banner143

Ahmet İLKTAÇ

İskele kazasına bağlı Dipkarpaz köyünde önceki akşam Davut Zengin’in evinin önünde iki grup arasında başlayan kavga, Dipkarpaz Polis Karakolu’nda devam etti. Kavgada yer alan İhsan Tuğay ağır yaralanırken, oğlu Mehmetali Tuğay ise hafif yaralandı. Bu iki ismin tedavilerinin Gazimağusa Devlet Hastanesi’nde devam ettiği öğrenilirken, Davut Zengin, Ercan Zengin, Yunus Zengin, Ramazan Zengin, Furkan Güleç ve Ercan Abacılar polis tarafından tutuklanıp mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Tutuklanan bu 6 zanlı aleyhine 3’er günlük tutukluluk emri alınırken, hastanede tedavisi devam eden İhsan Tuğay’ın hayati tehlikesinin devam ettiği belirtildi.

İskele Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Umut İnan’ın huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Ahmet Özlemler, Dipkarpaz Polis Karakolu’nda görevli polis memuru Hüseyin Eğitmen’i tanık olarak dinletti.

Tanık Polis Hüseyin Eğitmen, 6 Temmuz 2017 tarihinde Dipkarpaz’da sakin zanlı 5 Furkan Güleç, zanlı 6 Ercan Abacılar ve Mehmetali Tuğay’ın alacak verecek meselesi yüzünden zanlı 1 Davut Zengin’in evine gittiklerini söyledi.

Polis memuru, zanlı 5 Furkan Güleç, zanlı 6 Ercan Abacılar ve Mehmetali Tuğay’ın zanlı 2 Ercan Zengin’e küfür ettiğini ve darp ettiklerini kaydetti.

Zanlı 2 Ercan Zengin’in de diğer zanlıların içerisinde bulundukları aracı tahta sopa ile camlarına vurarak kasti hasara uğrattığını anlatan tahkikat memuru, aynı tarihte zanlı 5 Furkan Güleç’in polise gelerek şikayette bulunduğunu bildirdi.

Hüseyin Eğitmen, yukarıda adı geçen zanlıların, zanlı 3Yunus Zengin ve zanlı 4 Ramazan Zengin’in daha sonra polise gelerek uzlaştırıldıklarını dile getirdi. Zanlıların tam uzlaştırıldıkları sırada İhsan Tuğay’ın karakola koşarak girip zanlı 4 Ramazan Zengin’e yumruk atarak kavga ettiklerini ifade etti.

Tanık polis, kavga sonucu halen hastanede tedavileri devam eden Mehmetali Tuğay ve İhsan Tuğay’ın yaralandıklarını ve Gazimağusa Devlet Hastanesi’ne kaldırıldıklarını kaydetti. İhsan Tuğay’ın kavga sonucu ciddi şekilde yaralandığı, beyin kanaması şüphesi olduğu ve durumunun henüz netleşmediğini belirten polis memuru, mesele ile ilgili tahkikatlarının devam ettiğini açıkladı.

Tahkikat memuru, mahkemeden zanlıların soruşturma maksatlı 3’er gün süreyle tutuklu kalmalarını talep etti.

Savcı Ahmet Özlemler’in sorularını yanıtlayan Polis Memuru Hüseyin Eğitmen, olayın akşamın erken vakitlerinde başladığını, gecenin geç vakitlerine kadar devam ettiğini dile getirdi. Eğitmen, zanlılardan Davut Zengin, Ercan Zengin, Yunus Zengin ve Furkan Güleç’in ifade verdiğini bildirdi.

Mahkemenin söz vermesi üzerine zanlı 1 Davut Zengin, uzlaştıkları sırada İhsan Tuğay’ın Ramazan Zengin’in kafasına süpürge değneği ile vurduğunu söyledi. Davut Zengin, iki grup arasında daha önceden kız meselesi olduğunu belirtirken, kendisinin ayırma çabası içerisindeyken kendisine de vurulduğunu bildirdi.

Mahkemede söz alan zanlı 3 Yunus Zengin, zanlı 4 Ramazan Zengin ve zanlı 5 Furkan Güleç ayırmaya çalıştıkları sırada darp edildiklerini ve olayla alakaları olmadığını iddia etti.

Yargıç Umut İnan zanlıların 3’er gün süreyle poliste tutuklu kalmalarını emrederken, sağlık sorunları olduğunu söyleyen zanlı 2 Ercan Zengin’in doktor kontrolünden geçirilmesine direktif verdi.

 

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2017, 12:53
YORUM EKLE
YORUMLAR
veysi salman
veysi salman - 2 yıl Önce

Gelmiş geçmiş olsun zengi ailesine

banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104