banner6

Hatay'dan 'Halep' olarak geldi, 'Servet' olarak cezaevine gitti

banner37

Antakya-Hatay’da, cinayet ve yaralama gibi suçlardan mahkûm olan ve açık cezaevinden firar ederek sahte kimlikle adaya geldikten sonra uyuşturucu satarken yakalanan Servet Kızıldağ’la ilgili soruşturma tamamlandı

Hatay'dan 'Halep' olarak geldi, 'Servet' olarak cezaevine gitti
banner99

Elmas TOKAY

Antakya-Hatay’da açık cezaevinden firar ettikten sonra “Halep Bayırlı” adına düzenlediği sahte kimlikle, 27 Ekim’de KKTC’ye giriş yapan ve uyuşturucu hap satarken yakalanan Servet Kızıldağ’la ilgili soruşturma tamamlandı. Servet Kızıldağ, daha önceden, Antakya’da işlediği iki “cinayet”, “Yaralama” ve “Mala zarar verme” suçlarından mahkûm edilmişti. Kızıldağ, kısa bir süre önce açık cezaevinde firar edip, Halep Bayırlı adına sahte kimlik düzenleyerek, KKTC’ye giriş yapmıştı.

Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen davada, iddia makamı, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Mustafa Zor’u tanık olarak dinletti.

Zor, zanlı Kızıldağ’ın uyuşturucu hap “ithal” ve “tasarruf” suçlarından methaldar olduğunu kaydetti.

Narkotik ekibi tarafından, Karakum’da bir otopark içerisinde zanlının şüpheli görülmesi üzerine yakın takibe alındığını belirten Zor, görevli polis ekibinin zanlının üzerinde yaptığı aramada 8 adet tam, 4 adet yarım ve 50 miligram toz uyuşturucu ele geçirdiklerini belirtti. Zor, meseleyle ilgili soruşturmanın tamamlandığını ve zanlının davalarında hazır olabileceği uygun bir teminata bağlamasını talep etti.

Yargıç Mesut Mesutoğlu, huzurunda yapılan beyanları değerlendirerek, zanlı Servet Kızıldağ’ın davaları görüşülünceye kadar, iki ayı geçmemek şartıyla, hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesine emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2017, 10:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104