banner6

Hava tabancasıyla alacak tahsiline çıktı

banner37

Alacaklı olduğu iki kişiyi hava tabancası ile tehdit eden S.Ö.’nün üzerinde tabancayla birlikte 22 adet saçma, evinde ise 5 adet gaz tüpü ile 501 adet daha hava tabancası saçması bulundu

Hava tabancasıyla alacak tahsiline çıktı
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da S.Ö. isimli kişi alacağı olan iki kişiye hava tabancası doğrultup, alacağını tahsil etmek istediği gerekçesiyle tutuklandı.

Zanlı S.Ö.’nün evinde mahkeme emriyle arama yapan polis, 5 adet gaz tüpü ile 501 adet patlayıcı madde olan saçmaları tespit ederek emare olarak aldı.

banner134

“Kanunsuz patlayıcı madde tasarruf taşıma”, “Tescil edilmemiş hava tabancası tasarrufu ve taşıma” ile “Korkutmak maksadı ile silah taşımak” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı S.Ö., dün teminat talebiyle mahkemeye çıkarıldı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Behrat Mavioğlu, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde Adli Şube’de görev yapan polis memuru Mustafa Sensev’i dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Sensev, zanlının 29.09.2021 tarihinde saat 12.00 raddelerinde Hamitköy’de, aralarında alacak verecek meselesi bulunan T.A. ve Ö.A.’ya tasarrufunda bulundurmuş olduğu tescil edilmemiş Ekol ES P 66 marka EH6P 20060006 seri numaralı 177 cal. gaz basıncı ile çalışan hava tabancasını üzerlerine doğrultarak korkutmak maksadı ile silah taşıdığına vurgu yaptı.

Polis memuru Sensev, zanlının suçüstü hali gereği tutuklandığını, konu silah ve şarjör ile tasarrufunda bulunan 22 adet patlayıcı madde olan saçmaların tespit edilerek emare alındığını kaydetti.

Sensev, aynı gün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nden temin edilen arama emri gereği zanlının Haspolat’taki ikametgahı içerisinde yapılan aramada bahse konu hava tabancasına ait 5 adet gaz tüpü ile 501 adet patlayıcı madde olan saçmaların tespit edilerek emare alındığını mahkemeye aktardı.

Meseleyle ilgili olarak yapılan soruşturmada tanık ifadelerinin alındığını ve zanlının etki edeceği tahkikatın tamamlandığını belirten Sensev, zanlının ileride davalarında hazır bulunmalarını sağlamak maksadıyla uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Mine Ozankaya, zanlının yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 5 bin TL nakdi teminat yatırması, KKTC vatandaşı bir kefilin 100 bin TL’lik kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün ispat-ı vücutta bulunması koşulu ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104