Havaya 2 el ateş etti

banner37

Alsancak’ta Biltaç Palabıyık “Meskûn Mahalde Ateş Açmak” suçundan mahkemeye çıkarıldı

Havaya 2 el ateş etti
banner99

Meyil AVCAN

Alsancak bölgesinde, gece yarısından sonra adına kayıtlı av tüfeğiyle, havaya iki el ateş eden 48 yaşındaki sakin Biltaç Palabıyık, dün Girne’de mahkemeye çıkarıldı.

Girne Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü teminat duruşmasında, Lapta Polis Karakolu’nda görevli polis memuru Serhat Özcü, tanık olarak dinlendi. Özcü, zanlının Girne’de meydana gelen “Meskûn Mahalde Ateş Açmak” suçlarından tutuklandığını söyledi.

Özcü, zanlının 12 Temmuz’da saat 01.00 sıralarında Alsancak’ta ikametgâhının avlusu içerisinde adına kayıtlı olan çifte bindirikli av tüfeği ile havaya iki el ateş ettiğini belirterek, şikâyet üzerine zanlının tutuklandığını kaydetti.

Olayda kullanılan av tüfeğinin emare alındığını ifade eden Özcü, zanlının psikolojik sorunları olduğunu ve tedavi göreceğini belirterek, zanlının mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

Mahkeme, zanlının psikolojik durumunu ve tahkikatın tamamlandığını göz önünde bulundurarak, yurt dışına çıkışının yasaklanmasına, seyahat belgelerini polise teslim etmesine ve KKTC vatandaşı muteber bir kefilin 50 bin TL kefalet senedi imzalaması koşuluyla zanlının serbest kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75