Havaya ateş eden tutuklandı, diğerlerine dava okundu

banner37

Hamitköy’de iki gurup arasında çıkan kavgada havaya ateş eden zanlı Mahmut Altıntaş, mahkemeye çıkarılarak tutuklanırken, kavgaya karışan 7 kişi dava okunarak serbest bırakıldı

Havaya ateş eden tutuklandı, diğerlerine dava okundu
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA   

   Hamitköy’de, önceki gece iki gurup arasında çıkan kavga sırasında av tüfeğiyle havaya iki el ateş açan zanlı Mahmut Altıntaş, mahkemeye çıkarılarak, tutuklandı.

   Kavgaya karışan D.A., H.T., A.B., Ü.A., I.A., T.A. ve A.A., ise poliste aleyhlerine dava okunarak, ileride yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

   “Kanunsuz ateşli silah tasarrufu, taşıma”, “Kanunsuz patlayıcı madde tasarrufu”, “Korkutmak maksatlı silah taşıma” ve “Meskun mahalde ateş açma” suçlamasıyla tutuklanan zanlı Mahmut Altıntaş, dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve aleyhine iki gün tutukluluk emri alındı.

   Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Fuat Emirtaneoğlu, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Süleyman Açıkada’yı tanık olarak dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Açıkada, 30.08.2020 tarihinde saat 21.00 raddelerinde Lefkoşa Hamitköy’de Dr. Ziver Bodamyalı Sokak üzerinde, zanlı Mahmut Altıntaş’ın, tasarrufunda kanunsuz olarak bulundurmuş olduğu kendi adına kayıtlı Üzümlü marka av tüfeği ile ikametgahının girişinde daha önceden aralarında husumet bulunan amcası Lefkoşa’da sakin Üzeyir Altuntaş’ı korkutmak amacıyla havaya iki el ateş ettiğini mahkemeye aktardı.

   Polis memuru Süleyman Açıkada, aynı gün ikametgahın doğu kısmındaki boş arazi içerisinde konu av tüfeği ve iki adet 6 numara olan patlamış fişeklerin bulunup emare alındığına vurgu yaptı. 

   Açıkada, mesele ile ilgili yürütülen soruşturmanın halen devam ettiğini, alınacak olan ifadeler ve incelenecek kamera kayıtları olduğuna vurgu yapıp, iki gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Günsel: Kendisinin korumak için havaya ateş etti
 

   Zanlının avukatı Cemre Günsel, müvekkili Mahmut Altuntaş’a 4 kişinin saldırdığını, kendisini korumak ve kalabalığı dağıtmak için havaya ateş açtığını savundu. Günsel, müvekkilinin kimseyi yaralama niyeti olmadığını ve kavgada yaralandığını belirtti.

banner134
   Yargıç Temay Sağer, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının iki gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75