banner6

“Havlu ile kurulanırken, üzerime saldırdılar”

banner37

Sahilde, herkesin ortasında şortunu çıkarıp ‘mastürbasyon yaptığı’ suçlamasıyla mahkemeye çıkarılan Murat Yağan, çıkarıldığı mahkemede iddiaları reddetti

“Havlu ile kurulanırken, üzerime saldırdılar”
banner150

banner150

banner99

“ORADA KİMSE YOKTU”… Polisin, Lapta’daki eski huzurevinin alt kısmındaki sahil şeridinde zanlının herkesin görebileceği şekilde şortunu çıkararak erkeklik organı ile oynadığını söylediği zanlı mahkemede söz alarak “Orada kimse yoktu. İddia edildiği gibi mastürbasyon da yapmıyordum. Denize girip çıktıktan sonra üzerimi çıkartıp, havlu ile kurulanırken üzerime saldırdılar ve sonra polis geldi” diye konuştu.

   Murat Yağan isimli kişi, Lapta’da sahilde herkesin ortasında şortunu çıkararak ‘mastürbasyon yaptığı’ iddiasıyla mahkemeye çıkarıldı ve ‘Cinsel taciz’ ile ‘Adaba ve ahlaka aykırı hareket etme’ suçlarından ileride yargılanmak üzere teminata bağlanarak serbest bırakıldı.

   Mahkemede söz alan Yağan, “Orada kimse yoktu. İddia edildiği gibi mastürbasyon da yapmıyordum. Denize girip çıktıktan sonra üzerimi çıkartıp, havlu ile kurulanırken üzerime saldırdılar ve polis geldi” dedi.

   Girne Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü teminat duruşmasında meseleyle ilgili yeminli şahadet vererek olguları aktaran polis memuru Ali Aslan, 30 Mayıs 2020 tarihinde saat 15.30 raddelerinde Lapta’da eski huzur evinin alt kısmında umumi bir yer olan sahil şeridinde zanlı Murat Yağan’ın üzerinde bulunan şortunu çıkartmak sureti ile ‘Adaba ve ahlaka aykırı harekette’ bulunduktan sonra çevrede bulunan sakinlerin görebileceği bir şekilde eli ile erkeklik organı ile oynamak sureti ile mastürbasyon yapıp ‘Cinsel tacizde’ bulunduğunu söyledi.

   Polis memuru Ali Aslan, zanlının aynı gün çevre sakinleri tarafından yapılan şikâyet üzerine polis tarafından suçüstü hali tutuklandığını ve aleyhinde başlatılan soruşturmanın tamamlandığını söyledi.

   Zanlının ülkede çalışma izni ile çalıştığını ve yasal statüsü olduğunu belirten Aslan, mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

   Polisin şahadetinin ardından söz alan zanlı, “orada kimse yoktu. İddia edildiği gibi mastürbasyon da yapmıyordum. Denize girip çıktıktan sonra üzerimi çıkartıp havlu ile kurulanırken üzerime saldırdılar ve sonra polis geldi” dedi.

   Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Meltem Dündar, zanlının ileride görüşülecek davasında hazır olmasını sağlamak maksadı ile yurt dışına çıkışının yasaklanması, haftada 1 gün en yakın polis karakoluna ispat-ı vücutta bulunması, 7 bin 500 TL nakit teminat yatırması ve KKTC vatandaşı muteber 2 kefilin 75 Bin TL değerinde kefalet senedi imzalaması koşulu ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

(KAMALI HABER)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104